Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
Zdravo. brojceto mi e od 2012ta, od pred 2 meseci postapkata mi e prekratena. Go imam originalnoto udostoverenie, i dokumenti od vujko (prv bratuced na majka mi ). Posrednikot tvrdi deka sega ako apliciram pak ke bide 100%. Vase mislenje?
brat i jas vo ista situacija prekratija me vo maj a sum od 2012 ako doznaes nesto sto so nas pisi mi
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
за колку време се закажува интервју ако појдиш сега во јули да поднесиш документи во правосудие? Некое искуство од скоро.. благодарам
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Еве уште една информација од прва рака,не прашувајте од кого но 100 % точна.Заседанието на комисијата на блгарите в чужбина се одлага за 22.07.2015,заради ангажираност на министерот Христо Иванов.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
за колку време се закажува интервју ако појдиш сега во јули да поднесиш документи во правосудие? Некое искуство од скоро.. благодарам[/quote
за колку време се закажува интервју ако појдиш сега во јули да поднесиш документи во правосудие? Некое искуство од скоро.. благодарам
би требало да чекаш еден месец за да ти закажат интервју од денот кога ќе ги поднесеш документите... но со летниве одмори како оди сега сето тоа не сум сигурен, можеби и подолго ќе биде.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Da ve prasam nesto moj drugar na 27 mesecov ke otide vo DABC da dostavi dokumenti za proizhod nema nikakov Dr dokukent osven od prva bratucedka so BG Pasos znaci ke dostavi kopija so izvodi se povrzano prevedeno I legalizirano me interesira Sega dali ima sansi da go odbijat za proizhod I kako stoj celava rabota so izdavanjet proizhod vrz osnova na bratucedi zemajki predvid deka seuste nee stapen na sila noviov zakon :)
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Не ти шефувам, ама стварно ме интересира зашто одкако пиша дека те прекратиле само омаловажуваш и пишуваш глупости. Те исполнува ако и другите се мачат во голготава како тебе или што е? Искрено прашувам. А за мрзи како тој што си го цитирал кој нема прочитано ни една страна немам коментар, едноставно таквите ги игнорираш и готово
Во вториот дел од твојот пост си го даде одговорот.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
За прашања кон министерство или други слични искористете овој сајт, кој сум го поствал порано.
http://www.etranslator.ro/bg/makedonski-bulgarski-online-rechnik.php
Има добар систем за правопис/од части и пунктуација, но секогаш треба да се гледа што точно заработува како текст, бидејќи може и да има грешки, кои се очигледни. Инаку за "нјама" наместо "нема", "от" наместо "од", "искам" наместо "сакам" е ОК. Речиси сите подолги коментари кои пишувам ги поминувам прво преку сајтот, вклучувајќи и овој.
 

eff

Член од
19 септември 2013
Мислења
29
Поени од реакции
12
Како може да се провери дали бројчето за произход е изкочено со број што го дале од амбасада?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Како може да се провери дали бројчето за произход е изкочено со број што го дале од амбасада?
Никако...обрати се до агенцијата по е-маил. aba@aba.government.bg , so brojceto od ambasada,ime i prezime tvoe i datumot na ragjanje..i prasaj za statusot i brojceto. pz.
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
За прашања кон министерство или други слични искористете овој сајт, кој сум го поствал порано.
http://www.etranslator.ro/bg/makedonski-bulgarski-online-rechnik.php
Има добар систем за правопис/од части и пунктуација, но секогаш треба да се гледа што точно заработува како текст, бидејќи може и да има грешки, кои се очигледни. Инаку за "нјама" наместо "нема", "от" наместо "од", "искам" наместо "сакам" е ОК. Речиси сите подолги коментари кои пишувам ги поминувам прво преку сајтот, вклучувајќи и овој.
воа ти највеќе вреде јас веќе им пратив маил мерси ного
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
124
Dali nekoj ima otideno vo dabc bez da zakaze termin?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom