Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 мај 2015
Мислења
46
Поени од реакции
34
а интервјуто каде е ? Во дабч или правосудие? Мој близок познаник пред некој ден беше на интервју (со док од брат ) тоа е знак дека пуштаат со браќа или ???
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
а интервјуто каде е ? Во дабч или правосудие? Мој близок познаник пред некој ден беше на интервју (со док од брат ) тоа е знак дека пуштаат со браќа или ???
Во ДАБЧ само ти издаваат произход и тој документ т.с произходот заедно со остатокот од документите(медицинско,за неосудуваност....) се поднесуваат во Министерството и истиот ден ти закажуваат за интервју.
А произходот на каква основа му е издаден...некакви стари документи(свидетелство,крштеница) или на основа на брат му?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
31
Дали се има случено од дополнителна во задолжителна некој да го внесат па потоа да му пише 'советот не е уважил молбата' ....
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
31
На мене не , али на друго бројче пише , па мислам дали е некој што бил вратен у процедура па не му е одобрено ...
Druze na tebe taka li ti pisuva???
[DOUBLEPOST=1435435066][/DOUBLEPOST]
Ne mu pisuva, normalno. Ima maksima edna veli "Koga covek nema problemi, gi izmisluva".
Филозов филозофира ....
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
jas bev na dopolnitelna nosev dokumenti od prv bratuced vo dekenvri 2014 a sega vo maj 2015 mi napisaa prepiskata e prekratena dali ke ja vratat vo zadolzitelna ili treba da nosam pak dokumenti ako znae nekoj da mi odgovore ke ve molam
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Член од
2 мај 2015
Мислења
46
Поени од реакции
34
брат му има бг пасош неколку години на таа основа е.... И што исто ме збуни е времетраењето до интервјуто..... Поддаде док пред околу 2 месеца а на интервју беше пред неколку дена.....нели е тоа многу брзо?
Во ДАБЧ само ти издаваат произход и тој документ т.с произходот заедно со остатокот од документите(медицинско,за неосудуваност....) се поднесуваат во Министерството и истиот ден ти закажуваат за интервју.
А произходот на каква основа му е издаден...некакви стари документи(свидетелство,крштеница) или на основа на брат му?
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
126
значи кој како сака, јас не сум се заебал, не сум вратен на дополнителна.
информацијата ми е од посредникот, човекот е сигурен не е преварант. имаше и на форумов пишано некој дека со прв братучед дека му е сменет статусот од дополнителна во задолжителна.
инаку во ДАБЧ се уште не може со документи од прв братучед, но во правосудие може
Најголем дел од луѓето кои прашуваат на форумот не чекаат на промена на статус, туку допрва треба да ја отпочнат постапката. Обрнете внимание на формулацијата на прашањата.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
брат му има бг пасош неколку години на таа основа е.... И што исто ме збуни е времетраењето до интервјуто..... Поддаде док пред околу 2 месеца а на интервју беше пред неколку дена.....нели е тоа многу брзо?
Можеби татко му има пасош штом завршил толку брзо со документи и интервју?!Тие што имаат еден родител со бг.пасош не поднесуваат за произход идат директно во Правосудие.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ajde ako gi ima nekoj prasanjata za intevju neka gi objavi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom