Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2020
Мислења
53
Поени од реакции
31
Честитки до сите што добија државјанство!!!
А, кажете ми дали Јотова конечно престана да дава откази?
Во последно време никој не се пожалил или така ми се чини
Na 16.06.2020dobiv odbiena molba od finalna
Има ли некој преку родител промена од финална во положително?
Na 16.06.2020
 

Attachments

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Ova e forum za makedonci, nie takvi ne poznavame,prasaj si go Zajko.
Ti anticki makedonec da ne si? Aj procitaj istorija koi bile antickite makedonci, pa procitaj istorija koj do 19ti vek rekol deka e makedonec na ovaa teritorija?
Potvrdite sto gi zemate od toj Lazar, so koi dokazuvate bugarsko poteklo se bas spored popisot vo toa vreme, deka nasite predci se izjasnile za bugari :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Na 16.06.2020dobiv odbiena molba od finalna
Na 16.06.2020
Чекај, преку родител си аплицирал и си добил отказ?? Си бил осудуван или имал некои слични проблеми?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ti anticki makedonec da ne si? Aj procitaj istorija koi bile antickite makedonci, pa procitaj istorija koj do 19ti vek rekol deka e makedonec na ovaa teritorija?
Potvrdite sto gi zemate od toj Lazar, so koi dokazuvate bugarsko poteklo se bas spored popisot vo toa vreme, deka nasite predci se izjasnile za bugari :)
Ќе ве замолам да не се одалечуваме од темата ,тука не сме да докажуваме идентитети, кој сме и што сме,како се чуствуваме и која ни е народност .
Ако почнеме со вакви реплики ,ќе се доведеме во ситуација во која некој ќе се навреди,затоа нема да дозволам да се дискутира за ова и сите идни реплики ќе бидат избришани .
Автоматски споено мислење:

DALI IMA 14 DENA KARANTIN ZA VLEZ VO BUGARIJA NA SEVERNO MAKEDONCI ????
А вакви провокатори кои немаат друга работа ,можат само бан да добијат ако продолжат вака......
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Здраво,

Во февруари добив указ,закажав термин за државјанство за во април за во Софија ( бидејќи до сега се преку Софија одев) но поради настаната ситуација го презакажав терминот за во Јули.Дали некој знае дали се отворени границите со Бугарија? Дали треба карантин?Или доколку неможам во Бугарија на кој начин можам да го добијам државјанството? И колку време воопшто треба уште додека го земам пасошот?

Поздрав,
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Прегледај го приврзокот 256771Прегледај го приврзокот 256771Прегледај го приврзокот 256771Zdravo da prasam od lani vo avgust gi podnesov potrebnite dokumenti i se uste ne e promeneto preku pra dedo podnesov dali ima nekoj so ist status i posle kolku vreme se promeni statusot pozdrav
И јас сум со ист датум на дополнителна и уште ништо. Како ми изгледа оваа година тешко да се промени..
Ако на некој му се промени статусот од доп
Прегледај го приврзокот 256771Прегледај го приврзокот 256771Прегледај го приврзокот 256771Zdravo da prasam od lani vo avgust gi podnesov potrebnite dokumenti i se uste ne e promeneto preku pra dedo podnesov dali ima nekoj so ist status i posle kolku vreme se promeni statusot pozdrav
Прегледај го приврзокот 256771Прегледај го приврзокот 256771Прегледај го приврзокот 256771Zdravo da prasam od lani vo avgust gi podnesov potrebnite dokumenti i se uste ne e promeneto preku pra dedo podnesov dali ima nekoj so ist status i posle kolku vreme se promeni statusot pozdrav
И јас сум со ист датум на дополнителна и уште ништо. Како ми изгледа оваа година тешко да се промени..
Ако на некој му се промени статусот од дополнителна нека информира чисто да знаеме до кај сме и какви ни се шансите..
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Здраво,

Во февруари добив указ,закажав термин за државјанство за во април за во Софија ( бидејќи до сега се преку Софија одев) но поради настаната ситуација го презакажав терминот за во Јули.Дали некој знае дали се отворени границите со Бугарија? Дали треба карантин?Или доколку неможам во Бугарија на кој начин можам да го добијам државјанството? И колку време воопшто треба уште додека го земам пасошот?

Поздрав,
Vcera mojot posrednik otide za BG da vrsi rabota za luge...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Znaev Jas deka I ti si dusice napateno :)od 10 Dekemvri si polozitelno?......znaci Jas I ti sme blisku 15 dena razlika ....:) Pred tebe
Da 10 Dekemvri. Epa ajde neka ni e so sreka, daj Bozhe vo eden ukaz da sme :)
Автоматски споено мислење:

Znachi mozhe ako imash kaj da pravish samoizolacija da vlezesh vo BG?
Автоматски споено мислење:

Ova e forum za makedonci, nie takvi ne poznavame,prasaj si go Zajko.
Umrev od tebe od smea !!!!!!!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom