Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
*****Апдејт 20.05.2020

Список на задолжителна проверка


2019 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

ЈАНУАРИ

14.01.2019- @Ivanxxx111
17.01.2019- @Tina Gjo ( за Софија ) -инт СОФ-родител
22.01.2019-инт СОФ @dexdex
28.01.2019-инт СОФ @mkdboy24 - изводи од прадедо

ФЕБРУАРИ
11.02.2019-инт СОФ @Bojsa
20.02.2019-инт СОФ @vacimance -потврда
25.02.2019-инт СОФ @Rope
27.02.2019-инт СОФ @lolita19 - потврда
28.02.2019-инт СОФ @9999

МАРТ
06.03.2019-инт СОФ @Simorg -со потврда
25.03.2019-интСОФ @Blgarceto -крштеница и венчаница

АПРИЛ
08.04.2019 - @Altair75 -потврда
16.04.2019 инт СОФ @MargeSimpson -воена книшка
24.04.2019 инт СОФ @Laze123

МАЈ
21.05.2019-инт СОФ @A.N.Z -преку брат
06.05.2019 -инт СОФ сестра на @Astrapa

ЈУНИ
20.06.2019 -инт СОФ @Ivana2234

ЈУЛИ
03.07.2019-инт СОФ @man united@ -потврда
23.07.2019-инт СОФ @Diablo18
31.07.2019-инт СОФ @Miky -сведителство за занаетчија -прадедо роден 1908

СЕПТЕМВРИ

19.09.2019- инт СОФ- @Bibo -двајца родителиОКТОМВРИ
19.10.2019-инт СОФ @Obrazuvana prepiska -potvrda

_____________________________________________________________________________________________

СПИСОК НА ФИНАЛНА 2018 ИНТЕРВЈУ

ОКТОМВРИ

28.10.2019- @Oktavijan -11.05.2018- инт СОФ


НОЕМВРИ
01.11.2019- @Benithe1 -05.07.2018-инт СОФ
01.11.2019 - @marijanti -06.08.2018-инт СОФ-родител

ДЕКЕМВРИ
03.12.2019- @nasquez23 -19.07.2018-инт СОФ -родител

17.12.2019- @dac_kufer 06.08.2018-образ.преписак(инт.амбасада 4/2018)-родител
18.12.2019-@■■■ 06.08.2018-инт СОФ -родител
18.12.2019- @t55 14.08.2018 -инт СОФ родител
18.12.2019- @gjokehv - јуни.2018-инт СОФ
24.12.2019- @Purfect 08.08.2018-инт СОФ родител
30.12.2019- @Tashov -07.08.2018-инт СОФ родител

ЈАНУАРИ 2020
10.01.2020- @Божино 08.08.2018-образ.преписка(март 2018 инт БТ) -родител
17.01.2020 - @Dance/88 - чичко и потврда - инт Соф
30.01.2020- @Ve19966 -24.09.2018- инт СОФ- родител

Фебруари 2020
05.02.2020 - @Bogdan12 -06.11.2018-инт СОФ
14.02.2020- @vlado007 2 деца-11.2018 интервју
19.02.2020 - @Lucyyy -инт СОФ 09.10.2018
27.02.2020- @mindvision -16.10.2018- инт СОФ

МАРТ 2020
10.03.2020- @CyberTm 06.11.2018-инт СОФ -родител и потврда
11.03.2020- @Џондер -07.11.2018- инт СОФ -братучед и потврда
19.03.2020- @Bokj - 15.11.2018-инт СОФ
23.03.2020 - @Dimitat-15.11.2018 инт-потврда
24.03.2020 - @Poch сопруга-инт 21.11.2018
24.03.2020- @bossi -инт 21.11.2018
24.03.2020- @nicobombata -инт 21.11.2018 - со потврда
24.03.2020- @bojan0123-10.11.2018 - инт СОФ братучед и потврда
24.03.2020- @TBPS -сестра-20.11.2018-инт СОФ
24.03.2020- @vojkan88 -инт 19.11.2018- работничка книшка од царство бигарија
25.03.2020- @miskolo -инт 21.11.2018
27.03.2020- @FAHRER -26.10.2018 инт СОФ крштеница и потврда
31.03.2020 - @Aliii29 -19.11.2018-инт СОФ-родител
xx.03.2020- @Mood

АПРИЛ 2020

01.04.2020- @TasHee--27.11.2018-задолж.(инт БТ 08.08.2018) потврда
01.04.2020- @Aves00 27.11.2018 (инт амбасада Септември)
01.04.2020- @Nikolablaaa 03.12.2018-инт СОФ
01.04.2020- @Slagjann- 28.11.2018-инт СОФ-потврда и сведителство
01.04.2020- @darkopotok-27.11.2018-интСОФ
01.04.2020- @Barca12 -28.11.2018-инт СОФ
02.04.2020 - @urke - 03.12.2018-инт СОФ-крштеница
3.04.2020- @govani_p -инт 03.12.2018
03.04.2020 - @Sloncece
03.12.2018-инт СОФ
03.04.2020- @Sloncece сопруг-03.12.2018-инт СОФ
09.04.2020- @Cufka 13.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Джонката-19.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Dragance Dac-19.12.2018-инт СОФ
24.04.2020- @Kikakikirika -образована преписка 28.11.2018-(инт Битола 25.0.2018)родител

MAJ 20202
07.05.2020- @Dronskittt -интервју СОФ -07.01.2019
13.05.2020- @Floyyd -инт СОФ-04.10.2018
13.05.2020- @Tose133 - xx.12.2018-инт СОФ -родител
20.05.2020 - @barselona123 13.01.2019-инт СОФ -крштеница и потврда
_________________________________________________________________________________________________________

ДОПОЛНИТЕЛНА

xx.04.2019- @BG_2016 -08.01.2018 инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.05.2019- @Evggeo (И сопруга)-15.01.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
27.05.2019- @robertaleksovski -2.02.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.06.2019- @K.k. - 01.02.2018-инт СОФ -доставени плус потврда,изводи и ученичка книшка
09.08.2019- @007di -доставени дополнителни документи пред рок

0x.10.2019- @dule_bule - 0x.05.2018-инт СОФ -0x.07.2019-на финална-потврда плус доставена

30.12.2019- @Bradley 2020 (3 ца) - 23.07. 2018-инт.СОФ, на финална од 30.08.2019- со потврда доставени изводи плус и потврда
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2020
Мислења
121
Поени од реакции
182
Konecno FINALNA 13.01.2019 intervju sofija ajde zdravje ocekuvam za brzo vreme polozitelno so sreka na site posebna blagodarnost do @palekrstic zlato vredna
a sto ti pisav eden post pred tebe.. so srekja neka ti e pobrzo polozitelno
Автоматски споено мислење:
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
33
A bas sakav da ti pisham deka ima promeni okolu tvoeto brojce :)
Ajde pobrzo do polozitelno!!!
Eden golem pozz do vas pale sto svarno mnogu pomagas na forumo i ni davas vredni informaci povrzani za bg pasosite ako ne ste vie tesko nas
 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom