Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Taa potvrda od zdruzenie so predok od 1900-1918 NE VAZI za kaj viceto, ..... toa vazi za vo DABC vo posledniov period. Koga vekje cekas potpis, nemozis da nosis nikakvi dokumenti kako dopolnitelni (ti mozis, ama djabe ti e). A toa 1894, 1893 pa i 1888...1882... mislam deka ako dokumentite i se drugo, ti e vo red,..... potpisot ti e siguren! Barem za sega, vo ovoj period na potpisi. @Mattea @Парис
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Taa potvrda od zdruzenie so predok od 1900-1918 NE VAZI za kaj viceto, ..... toa vazi za vo DABC vo posledniov period. Koga vekje cekas potpis, nemozis da nosis nikakvi dokumenti kako dopolnitelni. A toa 1894, 1893 pa i 1888...1882... mislam deka ako dokumentite i se drugo, ti e vo red,..... potpisot ti e siguren! Barem za sega, vo ovoj period na potpisi. @Mattea @Парис
fala ti na odgovorot ..dai boze da e se vo red i da potpise ....
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
fala ti na odgovorot ..dai boze da e se vo red i da potpise ....
Momentalna realna sitaucija, ..... samo trpenie, stiskanje palci i da ne im teknit nesto vo glajte da smenet nesto vo segasnava situacija! Zs kaj niv se e mozno, so ne previdovme vo ovie 4-5-6 godini. Za sega odit kako so trebit! Vaka neka prodolzit!
Автоматски споено мислење:

Zdravo decki.
Vo pravosudie treba da se nosat izvodi od tatko dedo i pradedo neli?
Nema da treba sopstven izvod da se prikazuva?
Fala i pozdrav
Bate ili citaj niz postojve nanazad, ili najdi si nekoj saglam posrednik ,...... se so trebit ce ti kazit toj. Gledam kako da ne si informiran ili se lazam,...... ako prasvis vaka, samo ke se macis, vervi! So dobra namera ti pisam!
 
Последно уредено:

EEC

Член од
13 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo...dali vazit uste drzavjanstvo so RM ili trebit novo so RSM ? i dali ima rok za ovie bidejki imam zemeno pred 5god.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
23
Добар ден следниов статус 11.10.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ми стои од кога бев на интервју а ми кажаа дека на други многу побрзо им се сменил статусот и земале документи што биле после мене . Може нешто да се интервенира или мора да се чека??
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Dobro ima nekoj ovde sto se razbira poveke so kompjuteri da objasni dali ke se popravi defektov naskoro ili ne.
Доменот mjs.bg им беше истечен на 31.01.2020 и не го обновиле, затоа после 8 дена беше деактивиран од DNS зона. Сега го обновиле, наскоро ќе ја отвара пак кај сите.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
559
Поени од реакции
1.109
Добар ден следниов статус 11.10.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ми стои од кога бев на интервју а ми кажаа дека на други многу побрзо им се сменил статусот и земале документи што биле после мене . Може нешто да се интервенира или мора да се чека??
nemoze da se intervenira i jas cekam!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom