Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Јас сум чист пример со мене што беше човекот на интервју го одбиле ми кажа вчера го сретнав,а имаме ист посредник ама тој ништо не му кажал за потврда,јас имам доставено потврда дознав од форумот и од пред некој ден сум на положително,дури јас кога инсистирав да ја помине процедурата на тој начин,тој врска нема јас му кажав што треба да прави,а за лапање пари тука се,човекот вика и треба да ми врати пари му ѕвонам не ми се јавува.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Jas i so krstenica od bugarska ehzargija podneseni i plus i potvrda odnesov za sekoj slucaj za toa ne stedite pari posto posle ke placite za posrani 1800 denara
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Ne se lazete deka potvrdata e djabe i ne rizikuvajte, so mene imase Zena na intervju so dok od tetka i bez potvrda i dobi otkaz... Mene potvrdata so prevodi na izvodite me fana vkupno 100e, ama se isplati!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Jas i so krstenica od bugarska ehzargija podneseni i plus i potvrda odnesov za sekoj slucaj za toa ne stedite pari posto posle ke placite za posrani 1800 denara
Ne se tie krivi,posrednicite I'm gi zedoa parite i sega nemaat interes i gi lazat im velat nema potreba od potvrdi, poveketo posrednici se gubrina,se zbogatija no mnogu grevovi si napravija na dusite,eden den ke gi platat.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Da ama pred ova se cekase 1.5 mesec za podigajne ukaz a sega 3 meseci,ako se skrati vremeto za cekajne ukaz se zgolemuva za podigajne i na kraj isti rezultat.
Што е битно колку е времето за подигање на указот. Штом влезеш во некој указ, нека е и 2 години времето за негово подигање. Барем знаеш дека ќе го земеш 100% сигурно пасошот.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Што е битно колку е времето за подигање на указот. Штом влезеш во некој указ, нека е и 2 години времето за негово подигање. Барем знаеш дека ќе го земеш 100% сигурно пасошот.
E ne e bas taka,po taa logika sto e bitno dali za 10 ili 12 meseci ke ti kazat dali ke dobies ukaz ili otkaz, cela rabota ja poremeti Jotova so toa sto 7 meseci odbivase da potpisuva ukazi i se natrupaa iljadnici,pred nejze ubavo site viceprezidenti potpisuvaa ukaz za 1 do 2 meseci.
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Koj mesec Intervju bese I na polozitelno si ili ? ....
11 mesec 2018 god
Автоматски споено мислење:

Jas sega proveriv raboti na vip a na t-home doma so mi e internetot ne raboti stranicata
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
2
Здраво! Да ве прашам, дали некој може да ми одговори? Јас сум со статус за потпис кај вицето со документи од вујко и плус додадени од предок 1893 год. Дали со ваков статус сега можат да се достават документи со предок од 1900- 1918 год? Посредникот ме убедува дека можело! Барав на форумот не најдов.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Здраво! Да ве прашам, дали некој може да ми одговори? Јас сум со статус за потпис кај вицето со документи од вујко и плус додадени од предок 1893 год. Дали со ваков статус сега можат да се достават документи со предок од 1900- 1918 год? Посредникот ме убедува дека можело! Барав на форумот не најдов.
kasno ti e veke da nosis..i jas sum isto so toj status i taa godina 1894 beki ke ni potpisat
Автоматски споено мислење:

kasno ti e veke da nosis..i jas sum isto so toj status i taa godina 1894 beki ke ni potpisat
lazete psredniko da si zeme nekoja paricka
 
Член од
9 февруари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
2
kasno ti e veke da nosis..i jas sum isto so toj status i taa godina 1894 beki ke ni potpisat
Автоматски споено мислење:


lazete psredniko da si zeme nekoja paricka
Значи не постои опција да се достават во ваква ситуација дополнителни документи? Воопшто да не си трошам уште 50 евра (дали има друго мислење)
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Значи не постои опција да се достават во ваква ситуација дополнителни документи? Воопшто да не си трошам уште 50 евра (дали има друго мислење)
neka ti kaze nekoj drug ako znae,ama sum sigurna oti nema da vredi pa gledaj si ti
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
85
Поени од реакции
123
Zdravo decki.
Vo pravosudie treba da se nosat izvodi od tatko dedo i pradedo neli?
Nema da treba sopstven izvod da se prikazuva?
Fala i pozdrav
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Taa potvrda od zdruzenie so predok od 1900-1918 NE VAZI za kaj viceto, ..... toa vazi za vo DABC vo posledniov period. Koga vekje cekas potpis, nemozis da nosis nikakvi dokumenti kako dopolnitelni (ti mozis, ama djabe ti e). A toa 1894, 1893 pa i 1888...1882... mislam deka ako dokumentite i se drugo, ti e vo red,..... potpisot ti e siguren! Barem za sega, vo ovoj period na potpisi. @Mattea @Парис
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom