Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Fala ti mnogu. Jas bev na intervju 12.12.2017, polozitelno od 12.08.2019. eve ushte cekame. no da ne se zalam, ubrzaa vo poslednive 2 meseca. samo taka neka teraat
Da ama pred ova se cekase 1.5 mesec za podigajne ukaz a sega 3 meseci,ako se skrati vremeto za cekajne ukaz se zgolemuva za podigajne i na kraj isti rezultat.
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Dali nekoj znae za koga zakazuvaat intervju preku ambasada vo Skopje? Vi blagodaram i so sreka na site.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Dali nekoj znae za koga zakazuvaat intervju preku ambasada vo Skopje? Vi blagodaram i so sreka na site.
Jas cekav godina i dva meseci. Da odev preku Sofia, do sega ke go imav pasosot. Moja preporaka ti e do Sofia da odis, 20 evra ti e patot, da ne cekas 8 meseci razlika (1 god i 2 meseci cekas za vo Ambasada, 4 meseci cekas za vo Sofia)
 
Член од
2 јануари 2018
Мислења
51
Поени од реакции
62
I sestrami posle Polozitelno dobi otkaz, naj verovatno poradi toa sto podnese so kopija dok od BG pas od vujko
И јас сум преку вујко со документи копија од пасош заверена на нотар, оригинални изводи од мајка ми, вујко ми и нивните родители каде сите податоци се совпаѓаат. Посредникот вети дека ќе биде успешно, а спомна доколку во овие случаеви не ви се оригинал документите и нотарски заверени може да ве одбијат. Така да ќе видеме и со моето каде од 15.05.2019 веќе чекам потпис
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
И јас сум преку вујко со документи копија од пасош заверена на нотар, оригинални изводи од мајка ми, вујко ми и нивните родители каде сите податоци се совпаѓаат. Посредникот вети дека ќе биде успешно, а спомна доколку во овие случаеви не ви се оригинал документите и нотарски заверени може да ве одбијат. Така да ќе видеме и со моето каде од 15.05.2019 веќе чекам потпис
Ne odnese potvrda od zdruzenie? Toj posrednikot moze da te nosi na dusa,mnogu rizikuvas.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
И јас сум преку вујко со документи копија од пасош заверена на нотар, оригинални изводи од мајка ми, вујко ми и нивните родители каде сите податоци се совпаѓаат. Посредникот вети дека ќе биде успешно, а спомна доколку во овие случаеви не ви се оригинал документите и нотарски заверени може да ве одбијат. Така да ќе видеме и со моето каде од 15.05.2019 веќе чекам потпис
Odbien si so vujko moj drugar samo preku vujko bese i go odbija kaj vice-presidentot. Oti ne odnese potvrda za posrani 1800 denara ke te odbijat
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Не е баш така,гледано наназад потврдата има голема улога,можеби тие имале потврди што викаш се одбиени,ама малце некој прекршоци направено во некоја земја членка на ЕУ.Некој тоа и тука го кажаа,а некој и намерно не сакате да кажат за да се ствара неизвесност и кај другите членови ,мое мислење е не мора да го прифатиш.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Колку пари е превод на еден документ на бугарски при аплицирање? Еден посредник ми кажа 20 евра, точно е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom