Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2019
Мислења
290
Поени од реакции
310
Nekoj da gi prasa posrednicite zosto e zakocena rabotata kaj sovetot...stvarno e preterano, sestra mi pravese intervju 02.10.2018 so predok i potvrda i uste e na zadolzitelna, 16 meseci zadolzitelna, pa za toj period porano se zemase pasos vo raka.
 
Член од
23 април 2019
Мислења
41
Поени од реакции
52
Toa e toa so vikam nemaat red nikakov ima luge od 9 10 mesec 2018 uste se na zadolzitelna strasna rabota
Neznam so e problemot ali site so sme 2018 oktomvri noemvri i nataka site sme seuste na zadolzitelna ne e da recime poedinci. I ima sigurno pricina ali sepak trpenie-spasenie se nadevame za nas ke se ubrza
 
Член од
25 август 2019
Мислења
11
Поени од реакции
12
Zdravo..dali ima nekoj skoro sto mu e smenet status od dopolnitelna? 8 mes sum na dopolnotelna..
 
Член од
22 март 2019
Мислења
84
Поени од реакции
195
Скоро година дена на дополнителна кај мене нема никаква промена
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Денеска околу 150 преписки сменети од Финална на Положителна, со неколку откази.

Околу 200 преписки сменети од задолжителна во Финална.

Една преписка сменета од Проверка на Вицепремиерот во Положително, така да утре треба да има указ.
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
So sreka na site,po spisokot sto go vodi Pale od avgust finalna uste kaj tri prepiski nema promena,da se nadevame deka ke bide vi polozitelno.Inako i jas sum so potvrda od Lazar i predok do 1918god.Promenata kaj Aleksandar92 mi dava nadez deka i jas ke sum so taa sreka.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
914
Поени од реакции
1.573
Денеска околу 150 преписки сменети од Финална на Положителна, со неколку откази.

Околу 200 преписки сменети од задолжителна во Финална.

Една преписка сменета од Проверка на Вицепремиерот во Положително, така да утре треба да има указ.
кај ги виде овие информации ако не е тајна?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom