Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
зошто толку долго? беше дополнителна проверка?
Druze site so cekame od 2016 ne fatija skoro 5 godini tie so bevme na dopolnitelna proverka taa traese 1 god i 2 meseci barem vo moj slucaj. Cestito na site so dobija ukazi deneska i na tie so ke objavat vo tekov na denov.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.959
Поени од реакции
4.936
Положително од Јануар останаа

29.01.2019 @Soprano99
30.01.2019 @dalibor1992
30.01.2019 @Belich-УКАЗ 1/2020


Положително од Фебруар останаа


05.02.2019 @`аурора12
06.02.2019 @peperutka23
10.02.2019 @Izi-Mizi
19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree
.02.2019 @BGJANA
.02.2019 @bo1
Хх.02.2019 @Ferarri100
19.02.2019 @kikikiki1
19.02.2019 @rengoring -УКАЗ 1/2020
20.02.2019 @Simo1987 -УКАЗ 1/2020
20.02.2019 @trala612 -УКАЗ 1/2020
20.02.2019 @CallistoУКАЗ 1/2020
20.02.2019 @donnalia
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Madrista!!!
20.02.2019 @Andrijan4e9321
20.02.2019 @DeMewУКАЗ 1/2020
20.02.2019 @Ilindenec
27.02.2019 @mrmnik_ko
27.02.2019 @katekiki
27.02.2019 @Malo blgarce
27.02.2019 @blag123
27.02.2019 @blag123
28.02.2019 @Bayangamzeli -УКАЗ 1/2020
xx.02.2019 @bagatela
крај.02.2019 @RaZ-R
крај.02.2019 @pejo89
крај.02.2019 @SotirLashko
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2018
Мислења
111
Поени од реакции
103
Јас бев на интервју Ноември а Образувана преписка Март од кога се рачуна 12 до 15 месеци? Оваа не се знае кој пир кој плаќа!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom