Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 март 2019
Мислења
57
Поени од реакции
72
Денес има промена и на 7005/2016
Образувана преписка N:7005/2016/07.09.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.959
Поени од реакции
4.936
Денес има промена и на 7005/2016
Образувана преписка N:7005/2016/07.09.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Кај тебе има ли?Ти рече 7006/2016 дека си?
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
96
Луѓе не ми се верува на очиве, после цели 5 години имам потпис. После толку чекање, нервози и скоро изгубена надеж влегов во првиот указ за 2020. Ви ја посакувам на сите оваа среќа што поскоро.
 

Attachments

Член од
20 декември 2019
Мислења
45
Поени од реакции
74
Луѓе не ми се верува на очиве, после цели 5 години имам потпис. После толку чекање, нервози и скоро изгубена надеж влегов во првиот указ за 2020. Ви ја посакувам на сите оваа среќа што поскоро.
зошто толку долго? беше дополнителна проверка?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom