Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 октомври 2019
Мислења
28
Поени од реакции
38
So poteklo do paradedo no so isti preziminja i bso potvda od klub na bugari od Strumica so cisto selo na Bugari po statisikata na Kncov no rabotata ne e uste zavrsena 5 meseci sum veke na finalna.
И јас чекав 5 месеци на истиот статус, така да изгледа финалната од 2-3 месеци ќе биде 5-6 месеци, ќе ти се смени за брзо
 
Член од
15 април 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Дефинитивно е заглавено, уште некој ден и 16 месеци сум на задолжителна..02.10.2018 интервју Софија, со потврда. Крајот не се гледа... :unsure:
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
28
Поени од реакции
38
Ќе ве замолам кој има информација за некок си посредник Блажеј Полански што посредува за бугарски пасош?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom