Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2015
Мислења
43
Поени од реакции
18
Интервју 30.05.2018 во Битола во конзулат. Задолжителна преписка од 03.08.2018, Финална од 22.08.2019 и еве веќе 4 месец финална.
За недела две би требало да си на положително.
 
Член од
28 март 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Zdravo decki. Nova sum na forumot. Gi citav poslednive 10 strani i ne mozev da ja najdam informacijata sto mi treba. Mojata situacija e slednava: podnesov avgust 2016 so dokumenti od brat mi, na intervju bev 23.11.2017 vo Sofija. Vo fevruari 2019 status -so polozitelno stanoviste, a od mart 2019 do sega - proverka od Viceprezidentot na Bugarija. Veke 9 meseci stoi ovoj status. Citav na forumot deka pred nekoja godina ovoj status se menuval posle 3-4 meseci no kaj mene e mnogu podolgo.Dali nekoj znae otprilika sega kolku stoi ovoj status i sto posle nego?
Blagodaram odnapred i ubav den
 
Член од
18 ноември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
7
би било добро да се пише кој кај бил на интервију амбасада или Софија,вака повеке ке се буниме
[/QUOTE]
би било добро да се пише кој кај бил на интервију амбасада или Софија,вака повеке ке се буниме
Сите што се пишани се со датум кога им е образувана преписка.Ако се преку амбасада пишан им е датумот кога се внесени во систем.
[/QUOTE]
Intervju vo sofija dokum pradedo
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
145
Поени од реакции
142
*****Апдејт 06.12.2019

Список на задолжителна проверка


16.06.2018-интервју @Nexon -01.08.2019-финална-29.11.2019 -положително

13.01.2018 -(интервју Битола) @Zlatkoim -15.08.2019 на финална
11.05.2018- интервју @Oktavijan -28.10.2019- на финална
30.05.2018-интервју(Скопје) @Aleksandar92 -23.08.2019-на финална
05.07.2018-интервју @Benithe1 -01.11.2019- на финална
19.07.2018-интервју @nasquez23 -преку родител -на задолжителна-03.12.2019-на финална
25.07.2018-интервју @angieee21 -од 20.08.2019 преку сестра -на финална
28.07.2018-интервју @bolowr4r4 -19.08.2019-со потврда -на финална
03.08.2018-интервју @Smooth21 -22.08.2019-финална
06.08.2018-интервју @Majbejker -15.08.2019-на финална
08.08.2018-интервју @Astrapa -23.08.2019-на финална
16.08.2018-интервју @AAGV -24.08.2019-преку братучед и потврда-на финална


13.03.2018-интервју @s@s@s@s -крштеница-на задолжителна
0x.05.2018-интервју @dule_bule -0x.07.2019-на финална-0x.10.2019-на дополнителна-потврда плус доставена
06.08.2018-интервју ■■■ -преку родител -на задолжителна
06.08.2018-интервју @marijanti -преку родител -на задолжителна
07.08.2018-интервју @Tashov -преку родител -на задолжителна
08.08.2018-интервју @Божино-преку родител -на задолжителна
08.08.2018-интервју @Purfect -преку родител -на задолжителна
13.08.2018-интервју @gjoko10 -со воена книшка и лк од дедо-на задолжителна
14.08.2018-интервју @t55 -преку родител -на задолжителна
17.09.2018-интервју Сестра 10.2018 -интервју @FAHRER -крштеница-на задолжителна
24.09.2018- интервју@Ve19966 -преку родител -на задолжителна
27.09.2018-интервју @Ohridmaca1 -со потврда -на задолжителна
28.09.2018-интервју @Dybala -со потврда -на задолжителна
02.10.2018 Интервју @ploumari -на задолжителна.
10.10.2019 интервју @FAHRER -на задолжителна
06.11.2018-интервју @CyberTm -преку родител со потврда -на задолжителна
10.11.2019 - интервју @bojan0123
19.11.2018-интервју @Aliii29 -преку родител -на задолжителна
27.11.2018-интервју @TasHee -на задолжителна
27.11.2018-интервју @darkopotok -на задолжителна
28.11.2018-интервју @Kikakikirika -преку родител -на задолжителна
03.12.2018-интервју @Nikolablaaa -на задолжителна
13.12.2018-интервју @Cufka -на задолжителна
03.12.2018-интервју @urke - крштеница - на задолжителна
13.01.2019-интервју @barselona123 -крштеница и потврда-на задолжителна
11.02.2019-интервју @Bojsa -на задолжителна
25.02.2019-интервју @Rope -на задолжителна
27.02.2019-интервју @lolita19 -со потврда -на задолжителна
25.03.2019-интервју @Blgarceto -крштеница и венчаница-на задолжителна
22.08.2019 интервју @Smooth21 -на задолжителна


***Пишете ми и другите за да направам апдејт кои што се на задолжителна
[/QUOTE]
Денес забележано кај сестра ми се смени од задолжителна во финална интервју 17.09.2018 во Софија документи крштеница од баба
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.930
Поени од реакции
4.739
Zdravo decki. Nova sum na forumot. Gi citav poslednive 10 strani i ne mozev da ja najdam informacijata sto mi treba. Mojata situacija e slednava: podnesov avgust 2016 so dokumenti od brat mi, na intervju bev 23.11.2017 vo Sofija. Vo fevruari 2019 status -so polozitelno stanoviste, a od mart 2019 do sega - proverka od Viceprezidentot na Bugarija. Veke 9 meseci stoi ovoj status. Citav na forumot deka pred nekoja godina ovoj status se menuval posle 3-4 meseci no kaj mene e mnogu podolgo.Dali nekoj znae otprilika sega kolku stoi ovoj status i sto posle nego?
Blagodaram odnapred i ubav den
Најгоре на страната има линк кој треба да го внесеш на интернет и ќе ти ажсе прикаже страна во која има детално објаснето за секој статус. Инаку и во страните наназад оној список на положително што го правиме, тоа е од кога некој член чека за потпис како што чекаш и ти. Па види разгледај, и тебе ќе те стабиме во списокот. На тие што се со проверка од Вицепрезидентот, дента или утрешниот ден кога ќе им се потпише државјанството им се менува повторно во Положително, па потоа во потпис. На ред се преписките од Јануари за потпис, и некои заостанати од Декември. Ќе видиме со кое темпо ќе работат, па ќе дадеме прогноза.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
@palekrstic jas sum stavena na sposokot 27.05 oo taa data bev na polozitelno posle 27. 06 proverka od VP ili se gleda od polozitelno od koga si staven
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.930
Поени од реакции
4.739
@palekrstic jas sum stavena na sposokot 27.05 oo taa data bev na polozitelno posle 27. 06 proverka od VP ili se gleda od polozitelno od koga si staven
Se gleda i se racuna od koga si staven na polozitelno, isto mu doaga i proverkata, posto pak te vrakaat na polozitelno koga ke ti potpisat, a ti potpisuvaat vo isto vreme so drugite shto bile staveni na polozitelno so tebe zaedno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom