Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
57
Kolku potpisani brojcinja sodrzi eden ukaz?
inace jas sum 164**/2016 polozitelno od fevruari 2019
Dokumenti
Prv bratuced + potvrda
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Mislam da ako ne se lazam
Dali toj im vadi potvrdi od strumica na kandidative preku nego sho se
Вадеше потврди од Колев
Петар Колев од Штип, претседател на ГДУ и на Здружението за македонско бг.пријателство овластено од бг. за издавање на такви потврди исти како оние на Лазар од Струмица, на форумов го имаше пишувано дека некој зел држ. со неговите потврди.
 
Член од
12 ноември 2019
Мислења
49
Поени од реакции
62
Вадеше потврди од Колев

Петар Колев од Штип, претседател на ГДУ и на Здружението за македонско бг.пријателство овластено од бг. за издавање на такви потврди исти како оние на Лазар од Струмица, на форумов го имаше пишувано дека некој зел држ. со неговите потврди.
Fala drushtvo na info, da se nadevame samo deka nasite posrednici imaat odneseno potvrdi i site potrebni dokumenti. Drugo shto da kazam osven so srekja na site. Dobro e shto ima lugje kako vas, na makata da si pomognime ako ne drugo barem za informacii..
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Fala drushtvo na info, da se nadevame samo deka nasite posrednici imaat odneseno potvrdi i site potrebni dokumenti. Drugo shto da kazam osven so srekja na site. Dobro e shto ima lugje kako vas, na makata da si pomognime ako ne drugo barem za informacii..
Проблемот е во нас, што сами не извадовме и однесовме и сега кога сме одбиени секакви математики нисе во умот, а ни отидоа 4 год. сами си ризикувавме имајки поверење во посредниците.
 
Член од
12 ноември 2019
Мислења
49
Поени од реакции
62
Проблемот е во нас, што сами не извадовме и однесовме и сега кога сме одбиени секакви математики нисе во умот, а ни отидоа 4 год. сами си ризикувавме имајки поверење во посредниците.
Pred 3 godini veruvaj ne znaev za forumov.
Da znaev druga pesna ke bese, e vo toa e problemot ne sne bile informirani..sega vekje kasno e.. koj shto odnel toa ke si docekame
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
A znae Li nekoj da napise koi potvrdi gi priznavaat vo MP... So ogled deka vo Mkd ima 3 zdruzenija sto izdava potvrdi... Blagodaram
Автоматски споено мислење:

A znae Li nekoj da napise koi potvrdi gi priznavaat vo MP... So ogled deka vo Mkd ima 3 zdruzenija sto izdava potvrdi... Blagodaram
Kje saka Li nekoj da odgovore so znae.. Itno mi e? Fala
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
A znae Li nekoj da napise koi potvrdi gi priznavaat vo MP... So ogled deka vo Mkd ima 3 zdruzenija sto izdava potvrdi... Blagodaram
Автоматски споено мислење:


Kje saka Li nekoj da odgovore so znae.. Itno mi e? Fala
Не се три, две се. И двете се признаени од Бугарија.
Бугарски културен клуб од Струмица на Лазар Младенов и Македонско Бугарско пријателство на Маринела(порано беше Петар Колев).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom