Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Нека се додадат тие што чекаат од Ноеври само

Потпис чекаат од Ноември:
06.11.2018 Нuкола-
05.11.2018 kartof-
23.11.2018- itsmee
 
Член од
14 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
108
Нека се додадат тие што чекаат од Ноеври само

Потпис чекаат од Ноември:
06.11.2018 Нuкола-
05.11.2018 kartof-
23.11.2018- itsmee
@kartof da ne e greska so datumot na polozitelno, zatoa sto ima napisano deka e bil na intervju 21 mart 2016, a do sega se stignati so prepiski formirani do pocetok na fevruari 2016
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
@kartof da ne e greska so datumot na polozitelno, zatoa sto ima napisano deka e bil na intervju 21 mart 2016, a do sega se stignati so prepiski formirani do pocetok na fevruari 2016
Mozno e jas da sum greska. Zatoa sto ima na forumov eden clen sto e samo edno brojce posle mene jas sum 9970/2015 toj 9971 i e na polozitelno od 12 dekemvri
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
Pa kako e mozno da ne znaes koj mesec te stavija na polozitelno?
Ne proveruvav redovno, edna i pol godina bev na dopolnitelna preku k... Mi bese dojdeno samo pridavav pari mislam deka e noemvri bidejki togas mi se javi posredniko da mu pridadam pari bidejki pasosot bil gotov "slikcina i za site clenovi od semejstvoto koga se rodeni i slicno
 
Член од
23 април 2019
Мислења
40
Поени од реакции
50
Nekoj so promena od zadolzitelno na polozitelno septemvri-oktomvri 2018 ili uste avgust go obrabotuvaat ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom