Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
Na drugar moj intervju januari 2019 ubavo pisav 2019 mu se smeni vo finalna pred 20 dena dokumenti povrzan so izvodi od pradedo 1916 i potvrda od kaj lazar ova veke e cudo sam bez posrednici si ide
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Na drugar moj intervju januari 2019 ubavo pisav 2019 mu se smeni vo finalna pred 20 dena dokumenti povrzan so izvodi od pradedo 1916 i potvrda od kaj lazar ova veke e cudo sam bez posrednici si ide
Супер, до нова година може и указот ќе му го потпишат.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Decki so stana so nas od fevruari 2016?

Sekoj den proveruvam i nisto

polozitelno od dekemvri 2018....

10 meseci...
do koga ke se ceka, imate informacii?

nemam mnogu vreme da pratam na forum i ne znam so se slucuva no ova e premnogu
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Na drugar moj intervju januari 2019 ubavo pisav 2019 mu se smeni vo finalna pred 20 dena dokumenti povrzan so izvodi od pradedo 1916 i potvrda od kaj lazar ova veke e cudo sam bez posrednici si ide
Ako e vistina toa sto go kazuvas bi bilo super, jas pravev 25 Mart 2019 intervju pa bas ke vidime kaj mene kako ke bide, inaku sum so vencanica i krstenica od prababa.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Za baba ti , konkretno , gi povrzuvas preku dokumenti - vencanici ..
Baba ti vo izvod e edno prezime,
na vencanica dokument - zemala drugo , ama se uste stoi mominsko .
Majka ti vo izvodot na raganje edno prezime , vo vencanica drugo , ama go pisuva mominskoto ..
Na toj nacin gi povrzuvas deka se istite luge ..
Jas vadev izvodi i vencanici do treto koleno ..
Фала на инфо, ама тоа го знам...конкретното прашање беше со името на дедо ми, дали можам и како тоа да го изведам доколку би можело да се докаже дека Ване и Ванчо е истата особа?
 
Член од
18 септември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
29
Decko kako be se isto go pisuvas sekoj eban den maler li praish pa i ednas ne si pogodil jazikot tesko a
Денес нјама укази добыдјат0идиоте
Ajde denes da vidime dali ke iskoci ukaz br. 136. A po kolku prepiski obicno se vkluceni vo 1
Ajde denes da vidime dali ke iskoci ukaz br. 136. A po kolku prepiski obicno se vkluceni vo 1 ukaz?
200-300
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom