Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
29
Утре министерството не работи, викендот ќе биде долг и мачен ќе го чекаме указот.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Zakazav za podiganje ukaz, finally...
Ve zamoluvam ako moze nekoj da objasni koi dokumenti se potrebni za ponataka da se zavrshi celata procedura... Vidov ima posebna tema za potrebna dokumentacija za pocetok koga podnesuvame dokumenti, no I za ovoj del se potrebeni informacii zatoa sto jas nemam posrednik pa neznam cekor po cekor sto treba sledno da napravam.

Ve zamoluvam,
Ne sakam non stop so prashanja da ja preoptovaruvam temava zatoa pisete ili vo poraka ili na temata za dokumentacija.

Fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom