Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
126
A kolku vreme cekaat tvoite poznanici so roditel??
Најмалку 1 год. до 1 и пол год. веќе како чекаат од денот на интерјвуто. Тие ми кажаа дека нивни родини кои извадиле државјанство пред нив на ист основ, во најлош случај чекале до 2 години, немале случај со подолга постапка од 2 години.
 
Член од
13 април 2015
Мислења
52
Поени од реакции
28
na intervju bev .na 1 april bev 2013 na 18 juni 2014 mi gi vratija na dopolnitelna proverka do sega nema nisto skoro 2 godini ostanuva da cekam pa se nadevam deka ke docekam
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Најмалку 1 год. до 1 и пол год. веќе како чекаат од денот на интерјвуто. Тие ми кажаа дека нивни родини кои извадиле државјанство пред нив на ист основ, во најлош случај чекале до 2 години, немале случај со подолга постапка од 2 години.
sekoj ima pravo na svoe mislenje no jas ne veruvam voopsto deka so cela moja komplet familija bugari 15 godini deka ke cekam 2 godini za drzavjanstvo..slusam premnogu spekulacii i dezinformacii . Mozebi ke pocekam godina i nekoj mesec ali poveke ne veruvam . Mojot posrednik raboti 20 godini kako posrednik i do sega se sto e kazal ne e izlazal da taka pretpocitam nego da go slusam.
Ali pak ke kazam sekoj so svoe mislenje plus site tuka so pisale kazale deka im gi razgledale prepiskite za godina i nekoj mesec plus . Aj da ne dolzam.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
sekoj ima pravo na svoe mislenje no jas ne veruvam voopsto deka so cela moja komplet familija bugari 15 godini deka ke cekam 2 godini za drzavjanstvo..slusam premnogu spekulacii i dezinformacii . Mozebi ke pocekam godina i nekoj mesec ali poveke ne veruvam . Mojot posrednik raboti 20 godini kako posrednik i do sega se sto e kazal ne e izlazal da taka pretpocitam nego da go slusam.
Ali pak ke kazam sekoj so svoe mislenje plus site tuka so pisale kazale deka im gi razgledale prepiskite za godina i nekoj mesec plus . Aj da ne dolzam.
Koga bese na intervju?
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Може некој би знаел,да ми одговори.Откако ке се земе пасошот ,која е процедурата за заминување на пр.Германија и вработување.Треба пред да се замине да се има работодавец кој би средил документи или не мора.Се добива некој друг документ или се работи и престојот е со Бугарскиот пасош.И после колку време може да се повлече и фамилијата.Ви Благодарам
 
Член од
13 април 2015
Мислења
52
Поени од реакции
28
Epa toa e godina i 2 meseca kako sto jas pisav pogore.
Ti so so dokumenti zema drzavjanstvo?
ne sum zemal uste mi gi vratija na dopol. proverka od juni 2014 i do sega nema nisto a nemam nikakov dokument za da podnesam dopolnitelen pa samo mi ostanuva da cekam da se smeni nesto pa ako dadat dobro ke bida ako ne loso
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Може некој би знаел,да ми одговори.Откако ке се земе пасошот ,која е процедурата за заминување на пр.Германија и вработување.Треба пред да се замине да се има работодавец кој би средил документи или не мора.Се добива некој друг документ или се работи и престојот е со Бугарскиот пасош.И после колку време може да се повлече и фамилијата.Ви Благодарам
http://rabotaposveta.com/
No mislam deka e podobro ako imas nekoj poznat na pocetokot.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
A jas so sum bil oktomvri 2014 na intervju koga da go ocekuvam :/

Добро бе ако дал одговор декември на некој што бил во јули 2014 на интервју, земи па пресметај. Дај доста ја труете темата со глупости !!!
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Добро бе ако дал одговор декември на некој што бил во јули 2014 на интервју, земи па пресметај. Дај доста ја труете темата со глупости !!!
A ne deka jas znam koga bi bilo,onaka sporedeno so drugite, najmalju od intervjuto godina i 3/4 meseci plus, potoa za potpis,slikanje toa tie skoro godina i pola, mozebi i poveke ako ti e se vo red so dokumentite! Realnosta e taa!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom