Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 мај 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Здраво дечки, дали можете да ми дадете контакт од некој што бил во Софија по указ, општина, сликање итн. Или некој од вас да ми пише во инбокс, би ви бил благодарен.
 
Член од
20 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дечки знам дека оваа тема е пишувана ама ако може копи пејст.. Што после закажаниот термин за указ, јас го закажав на 4 октомври. Каде се уплаќа за указот во Софија пред одење во министерство, ЕНГ адреса, сликање за пасош и слично, колку трае, дали за 2-3 дена таму се завшува?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дечки знам дека оваа тема е пишувана ама ако може копи пејст.. Што после закажаниот термин за указ, јас го закажав на 4 октомври. Каде се уплаќа за указот во Софија пред одење во министерство, ЕНГ адреса, сликање за пасош и слично, колку трае, дали за 2-3 дена таму се завшува?
Na st 2906 na forumov citaj za toa.
 
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
Za ukaz mozes da uplatis u Alianz banci 50leva+provizija, ona se nalazi na kraju ulice gde je i MP na cose, za EGN placas u opstini gde i predajes zahtev za postojan adres i za EGN. Kad podignes ukaz odma ga predas u opstini za EGN, i to bude gotovo za 10 dana. Posle ides to da podignes i odmah ides da se slikas za pasos, mozes da biras 3 opcije za pasos, za mesec dana, za 3 dana i za 8h da bude gotovo, samo se cene razlikuju.
 
Член од
28 август 2019
Мислења
12
Поени од реакции
2
Kako moze da izvadam Bugarski pasos?
Nekoj da mi dade sovet ili necij kontakt. Inace na prababa moja sestrata i ziveela vo Bugarija, imam dosta podalecna familija tamu.
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Koga bese na intervju moze da kazes ?
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Momceta do kade se stignati so promena od zadolzitelna vo finalna proverka za 2018 god ???? Mersi

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Nekoj da kaze promena na status od finalna vo polozitelno u skoro vreme. Jas poveke od 3 meseci sum so status finalna sto e malku cudno zosto ne sym cul dosega nekoj da ceka poveke od 2 meseca. Broj na prepiska 5860/2018 odnosno na intervju bev april 2018
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom