Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Pocnaa so prepiski of krajot na 2016, koi bea na polozitelno nekade noemvri-dekemvri 2018, a prepiskite of pocetok na 2016, isto sto se polozitelno noemvri-dekemvri 2018, ne gi chepkaat. Chudno ! Verojatno im se podeleni taka po nekoi kutii. Kako da pocnaa 2016 da ja rabotat nanazad.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Pocnaa so prepiski of krajot na 2016, koi bea na polozitelno nekade noemvri-dekemvri 2018, a prepiskite of pocetok na 2016, isto sto se polozitelno noemvri-dekemvri 2018, ne gi chepkaat. Chudno ! Verojatno im se podeleni taka po nekoi kutii. Kako da pocnaa 2016 da ja rabotat nanazad.
Ti koga si bil na intervju, broj na prepiska?
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
koe brojce e validno ova pogore sto go prativ na dvete poolinja ova se pojavuva
 
Член од
27 август 2019
Мислења
5
Поени од реакции
16
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Koga bese na intervju i so kakvi dokumenti?
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
broj na molba 139**/2016 prepiska 68**/2017 na dvete polinja pisuva razlicno pomos ako moze na koe pole treba da gledame
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Член од
5 март 2019
Мислења
36
Поени од реакции
23
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Молба вх.номер
ПИН
Провери
1.Полетата за Молба вх.
I mene isto mi pisuva samo vo sk bev deneska u sk ambasada uste ne estignaloo a pisuva deka e isprateno
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Тоа значи дека си при крај, сега чекаш потпис од вицепрезиденто, указ, некој чека два месеци некој дванаесет, зависи како ќе ти дојде редо
ttoa pretpostaviv ova se pojavi uste stedinata na maj bese ukaz broj mislam 50 51 taka nesto
Автоматски споено мислење:

I mene isto mi pisuva samo vo sk bev deneska u sk ambasada uste ne estignaloo a pisuva deka e isprateno
rabota e so pisuva razlicno na dvete polinja PA Sega koe e tocno....
Автоматски споено мислење:

ttoa pretpostaviv ova se pojavi uste stedinata na maj bese ukaz broj mislam 50 51 taka nesto
Автоматски споено мислење:


rabota e so pisuva razlicno na dvete polinja PA Sega koe e tocno....
vo edno deka e prateno vo bitola a drugo to cekanje potpis na drugata strana prativ sto mi pisuva
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom