Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Jas sum so dokumenti od prv bratuced, a soprugot so kniska od dedo deka bil bugarski vojnik.
Автоматски споено мислење:


Jas sum so dokumenti od prv bratuced, a soprugot so kniska od dedo deka bil bugarski vojnik.
Vaka,soprugot ima dobri dokumenti i ke dobie proishod,no ti si zgresila,sega so bratuced najcesto odbivaat,podnesi za tebe povtorno i ovaj pat ke izvadis potvrda od bugarsko zdruzenie vrs osnova na predok roden pred 1918,vo zdruzenieto ke ti objasnat kakvi dokumenti treba
Автоматски споено мислење:

Ne e mozno maz ti da go odbile so bugarska kniska,da ne e greska nekoja
 
Член од
19 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Preku prv bratuched odbivaat ,a za soprugot neznam,dali i toj e odbien?
Da da na DABC stoi otkaz i za nego
Автоматски споено мислење:

Vaka,soprugot ima dobri dokumenti i ke dobie proishod,no ti si zgresila,sega so bratuced najcesto odbivaat,podnesi za tebe povtorno i ovaj pat ke izvadis potvrda od bugarsko zdruzenie vrs osnova na predok roden pred 1918,vo zdruzenieto ke ti objasnat kakvi dokumenti treba
Автоматски споено мислење:


Ne e mozno maz ti da go odbile so bugarska kniska,da ne e greska nekoja
Ne znam od vcera stoi isto i na moeto brojce i na negovoto


ovde proveruvam
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
824
Поени од реакции
1.322
Vaka,soprugot ima dobri dokumenti i ke dobie proishod,no ti si zgresila,sega so bratuced najcesto odbivaat,podnesi za tebe povtorno i ovaj pat ke izvadis potvrda od bugarsko zdruzenie vrs osnova na predok roden pred 1918,vo zdruzenieto ke ti objasnat kakvi dokumenti treba
Предокот не мора да е роден пред 1918, нека проба со предок каков што има, и тоа е подобро од ништо.
Поважно е предокот да е роден во место што според статистиката на Васил К'нчов е 100% населено со Бугари. Ако нема со 100%, нека оди со каков што има, макар и 60% или 70%.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
61
Поени од реакции
75
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Указ број 130 , вчера видов дека ми е потпишан указот!
Интервју септември 2017
положително од 25 октомври 2018 (Без дополнителна)
Документи изводи од прадедо и потврда од Лазар!
Со среќа на сите !
 
Член од
26 март 2019
Мислења
61
Поени од реакции
75
Указ број 130 , вчера видов дека ми е потпишан указот!
Интервју септември 2016
положително од 25 октомври 2017 (Без дополнителна)
Документи изводи од прадедо и потврда од Лазар!
Со среќа на сите !
Честитки!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Указ број 130 , вчера видов дека ми е потпишан указот!
Интервју септември 2017
положително од 25 октомври 2018 (Без дополнителна)
Документи изводи од прадедо и потврда од Лазар!
Со среќа на сите !
Nesto so godinive sto gi pisis gresis
Автоматски споено мислење:

Nesto so godinive sto gi pisis gresis
Dobro gi koregira,cestito.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Nesto so godinive sto gi pisis gresis
Автоматски споено мислење:


Dobro gi koregira,cestito.
Го изменив сега е точно, Бев на интервју карајот на септември 2017, положително од 25 октомври 2018 !
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
Го изменив сега е точно, Бев на интервју карајот на септември 2017, положително од 25 октомври 2018 !
Cestito . Ti si togaj od 2016 jas sum nekolku dena po tebe i so intervju i so polozitelno . Nadam se i kaj mene skoro da bide
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Edno prasanje,
podnesovme dokumenti lani vo septemvri, proveruvam sega na DABC ni stoi otkaz.
Pak e nekoja greska ili stvarno sme odbieni?
odbieni ste konecniot stav na DABC se vodat samo po statistikata na Vasil Kyncov liceto posledniot od inijata treba da e roden od 1900-1918 godina i da nema razminuvanja vo preziminjata , se drugo dobilo i ke dobiva otkaz so sto dokumenti bevte vie ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom