Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Imam
Ги мешаат како не ги мешаат. Имам документи подадено 2015 и сум 83**/2015 број на молба, а број на преписка 9**/2016
Интервју 2016 јануари
Cekam ushte inace ist mi e brojot toj mi go pisuva i na molba i na prepiska i so istiot proveruvam na stranata
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Денес не добив ориентација кој период од 2015/2016 е опфатен.
Некој друг да појасни?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Како што ми стои работава се вратила Бугарската администрација од одмор и почнаа да ги прикачуваат указите..
Народски кажано ТРГНА ВОЗОТ.
Со среќа на сите што добивте укази..
Па побрзо да си дочекаме ние од Април положително :) :) :)
Nie od april koj znae koga ke dojdeme na Red
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Ne se sposobni 2014 da ja dovrsat. Ima uste od 10/2018 sto cekaat potpis i slednite meseci, sto nemaat ukaz. A pocnaa gornite godini da gi teraat. Kasa popara.
 
Член од
11 февруари 2018
Мислења
55
Поени од реакции
44
PAK JAS ZA 1CAS PROMENA SO: Образувана преписка N:4190/2016/08.06.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 131 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација podneseni dockumenti 2015 intervju 2016 juni, 21 januari proverka od vp, I denes ukaz so sreka na site da si docekate
Bravo
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Nie sto sme pocetokot 2016 januari na intervju, polozitelno noemvri skoro 10 meseci polozitelno nema uste nitu eden da se pofali. Cestitki do tie sto dobija. Trpenie do ostanatite.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Молба вх.номер
ПИН
Провери
1.Полетата за Молба вх.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ukaaaaaaaaaaazzzzzzz 131 od sabajlevo drustvo. Yeeeeeeeesss... neizmerna srekja
Vaka od pocetok ke pocnam: podadeni dokimenti esen 2015(original bugarski svidetelstva od 1941 godina a baba i dedo mi se rodeni 1919 godina-roditeli na majka mi i se toa povrzano so umrenici,izvodi od mene i majka mi) 2017tta godina juli mesec me vratija na dopolnitelna i pak gi dostaviv istite dokumenti i da vi potenciram bez potvrda od tie mislam da bese vo septemvri istata godina..22 Dekemvri polozitelno i denes ukaz 131. Nemam potvrda odneseno bidejki posrednikot mi reche deka nema potreba za toa shto imam originalni dokumenti.. vi ja posekuvam cela srekja za site shto se na forumov da docekate Bg pasosh... koj saka moze da me kontaktira za bilo shto. I krajno sum blagodaren na nekoi clenovi od forumov so koi sum kontaktiral i na clenovite od celiot forum...
Јас сум од 18-ти Дек на положително и уште нема промена, чудно.
Сега по 100 пати на ден ќе проверувам, се надевам дека кај и да е и нас ќе ни потпишат. Со среќа на сите.
Би требало. Заедно сме во истиот воз.
Denes konecno ukaz N.131 prepiska 7633/2016 Na polozitelno Dekemvri 2018 So dokumenti od Cicko bes potvrda od zdruzenie.
И јас сум декември со број на преписка пред тебе ама сеуште немам промена. Не одат по ред баш...
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Јас сум од 18-ти Дек на положително и уште нема промена, чудно.

Би требало. Заедно сме во истиот воз.

И јас сум декември со број на преписка пред тебе ама сеуште немам промена. Не одат по ред баш...
Pa jas sum 9**/2016 prepiska. Polozitelno od 5ti noemvri.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom