Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
3
Дечки како оди процедурата сега со новите закони? Можно ли е да се земе пасош?
Да знам дали да почнувам со процедурата, сега наполнив 18 па ме интересира...
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Abre makedonce neli gi procitate bratcedite bugari deka celta im e da soberat poveke paricki. Pred nekoe vreme vi pisuvav deka proishodite sto gi dava DABC ne gi priznavat (a bez niv da apliciras za BG drzavjanstvo ne moze) vo toa se uverivte i na poslednato zasedanie na komisijata za Blgarite vo tugina za koe se raspravase za nepriznavanjeto na Proishodite izdadeni od DABC VMRO na Karakacanov se finansira od (DABC Potvrdite sto gi izdavat zdruzenijata Prevodi i legalizacii ) Ke ve vozat do kraj i na kraj Jotova ke vi dade otkaz ( se etoa dogovor pomegu VMRO na Karakacanov i Partijata na Jotova da ne se izdavat Drzavjanstva a VMRO da prodolze da se finansira
Автоматски споено мислење:

Дечки како оди процедурата сега со новите закони? Можно ли е да се земе пасош?
Да знам дали да почнувам со процедурата, сега наполнив 18 па ме интересира...
Sega ako pocnes ke cekas do 2030 i na kraj nisto od toa TRAZI DRUGO CARE Bg drzavjanstva ne davat
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Ако сакаш да споделиш со какви документи беше?
Pred nekoj den se slusnav so eden posrednik i mi rece deka nekoj negov klient bil odbien so poteklo od tetka bez nikakva potvrda od Strumica, i mi rece deka do sega mu se nema deseno od tetka da odbivaat, i deka toj licno gi sovetuval da ne vadat takov dokument, no vekje i od najblizok barale. Sepak se zavisi i od raspolozenieto, zosto gledam deka i nivnite politicari se na “vojna noga”.
Apel do site sto uste ne se so potpis stignati da si izvadat potvrda, potocno udostoverenie od Strumica, za da si imaat miren son, a ne kako mene sto sum vo ista situacija..
Дали овој пост значи дека и ти си бил само со документи од тетка без поднесена потврда?
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
WOW. чекам(в) од 2013, старите произходи, после во 2016 дополнителни документи (воена книшка од дедо - СФРЈ , кај шо пишува дека служел бугарска војска), во 2017 одобрен позитивно од советот, неколку дена после тоа дополнителна од вицето, и вчера проверувам - отказ :D дали да плачам или да се смеам. Ни поддавам пак, ни ми треба. гуд лак вас другите.
Ако сакаш да споделиш со какви документи беше?

Дали овој пост значи дека и ти си бил само со документи од тетка без поднесена потврда?
Znaci nie so potvrda od strumica Imame Sansa za pasos
 
Член од
29 март 2019
Мислења
17
Поени од реакции
8
Ако сакаш да споделиш со какви документи беше?

Дали овој пост значи дека и ти си бил само со документи од тетка без поднесена потврда?
Da, samo so poteklo od tetka, bez potvrda (koja mi e doma), zatoa shto posrednikot mi kazha, deka jas nemam potreba, zosto ne mi bilo barano nikakov dopolnitelen dokument.
Автоматски споено мислење:

Kako so te citam vo tvoite postovi ti si bil krajo na noemvri 2018 na polozitelno, i si prasuval dali da noses potvrda od klub od strumica. Epa otkazo ti e poradi nenosenje na taa potvrda. So sto dokumenti podnese prvicno?
Taka druze, licno posrednikot me izvisi, so odgovor deka nemam potreba od toa, zatoa sto ne mi bile barani dopolnitelni dokumenti.
Автоматски споено мислење:

Od koga cekase za potpis? Koja godina zapocna so procedura?
Za potpis cekav od noemvri 2018ta, a intervju 29juli 2017ta god, bez nikakvi stopiranja i baranja dopolnitelni dokumenti.
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2018
Мислења
43
Поени од реакции
113
Abre makedonce neli gi procitate bratcedite bugari deka celta im e da soberat poveke paricki. Pred nekoe vreme vi pisuvav deka proishodite sto gi dava DABC ne gi priznavat (a bez niv da apliciras za BG drzavjanstvo ne moze) vo toa se uverivte i na poslednato zasedanie na komisijata za Blgarite vo tugina za koe se raspravase za nepriznavanjeto na Proishodite izdadeni od DABC VMRO na Karakacanov se finansira od (DABC Potvrdite sto gi izdavat zdruzenijata Prevodi i legalizacii ) Ke ve vozat do kraj i na kraj Jotova ke vi dade otkaz ( se etoa dogovor pomegu VMRO na Karakacanov i Partijata na Jotova da ne se izdavat Drzavjanstva a VMRO da prodolze da se finansira
Автоматски споено мислење:


Sega ako pocnes ke cekas do 2030 i na kraj nisto od toa TRAZI DRUGO CARE Bg drzavjanstva ne davat
Не ги лажи луѓето
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Толку, јас се одјавувам.
После две ипол години на Проверка од Вицепрезидентот, денес отказ.
Документи од брат + доставив лична карта од прадедо со изводи со се.
Нека им служи на честта, бетер од лотарија, џабе ми е потеклото.
Многу ми е жал другар, еден од малкуте тука кои реално ги согледуваа работите и пишуваа за тоа...Тоа е што е, ти посакувам се најдобро во иднина. Тоа што започна во 2017 сега доживува кулминација поради сета таа ебена корупција во ДАБЧ и сите станаа колатерална штета за жал. Посредниците пак да не ги коментираме воопшто...Поздрав
Автоматски споено мислење:

Се што си напишал нека ТРЕПКА, и секој шо планира да поднесе нека не си дава парите, да скратам, НЕ ДАВААТ ГРАЖДАНСТВО како до пред неколку години кога ги делеа како бонбони. Сега заради посредниците кои им обеќаат мед и млеко на тие шо имаат аплицирано со потврди, преку вујко/чичко/комшии и сл, покрај нив и ние со документи од егзархија висиме на проверки. Ама тоа е покрај сувото и зеленото гори.
 
Последно уредено:
Член од
21 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
32
Член од
23 мај 2019
Мислења
29
Поени од реакции
21
IZVESTUVANJE 13 IPOL MESECI SE CEKA DA TI SE PROMENI STATUSOT OD SAMOTO INTERVJU OBRAZUVA PREPISKA VO ZADOLZITELNA DO FINALEN ESPERT ... POZDRAV
Автоматски споено мислење:

NA ODMOR SE CEL AVGUST AHHAHAHAHA Z
 
Последно уредено:

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Образувана преписка N:........ Вашата преписка е вклјучена в Указ 113 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација

ова значи дека е завршена работата??

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom