Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Eden mesec ne moze da se iscisti so pomalce od 3 4 ukazi mesecno pominuvaat poveke od 300 400 luge vo bugarija a brojkata e poveke od 6 7 iljadi sto cekat potpis garant ke ne vlecat
 
Член од
19 април 2019
Мислења
42
Поени од реакции
54
Koj bil na dopolnitelna 1 god dobar e, jas bev skoro 3 god na dopolnitelna proverka
Zdravo i kolku godini se na se te fati sosi dopolnitelna,posto i jas sum na dopolnitelna a posrednikot mi vika deka posle dostavuvanje na dokumentite od datumot so ti e odreden za dopolnitelna se cekalo okolu 4 do 6 meseci!pozz
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.666
Поени од реакции
2.499
Како сакате сметајте и со какви документи да сте од македонија бугарски пасош побрзо од 3 и пол години не се зема !
Znam mnogu luge koj zemaa pasos za 1 i 4 meseci posle intervjuto normalno bez dopolnitelni gluposti
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Znam mnogu luge koj zemaa pasos za 1 i 4 meseci posle intervjuto normalno bez dopolnitelni gluposti
Јас знам шо зедоја за помалце од 8 месеци , ама ради такви и слични глупости сега чекаме потпис на указ 1 година, џабе е се сега кога не дава потпис на указ! таму нема забрзување за никој ! Еве јас чекам 3 и пол години без дополнително без ништо !
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.666
Поени од реакции
2.499
Јас знам шо зедоја за помалце од 8 месеци , ама ради такви и слични глупости сега чекаме потпис на указ 1 година, џабе е се сега кога не дава потпис на указ! таму нема забрзување за никој ! Еве јас чекам 3 и пол години без дополнително без ништо !
Znaci potenciram kaj sekoj e razlicno kaj sekoj e razlicna prikazna sekakvi okolnosti politicki izbori odlaganja zasoti dokumentacija se vlijae taka da sekoj so sreka i daj boze site da izvadite pasos
 
M

mucu

Гостин
Drugar pred dve nedeli bese na intervju i mu rekoa za 6 meseci da proveri na stranata dali ima smenet status, sto znaci mozno e pobrzo da odi rabotava, barem od zadolzitelna vo finalna.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom