Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Drugari izgleda djabe pisuvame, djabe se nervirame.... Kako so gledam nisto ne mrda, mrtva tocka :(
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
Dali znaete na koj link može da vidam do kade e i koga ke izleze EGN? Imase nekoj link od opstina Sredec ama ne funkcionira veke.
Fala
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Никој не може да му ја разбере логикава на бугарите , му се трупаат апликации, а тие се помалку работат, и гарантирано во иднина ќе се намали интересот за вадење бугарски ако вака продолжат ! која му е стратегијата никој не ги знае! :yid::yid::yid:
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Dali znaete na koj link može da vidam do kade e i koga ke izleze EGN? Imase nekoj link od opstina Sredec ama ne funkcionira veke.
Fala


Извинете ама нели енг се добива во еден ден и сликање и лична карта.. или грешно сватив нешто?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
Извинете ама нели енг се добива во еден ден и сликање и лична карта.. или грешно сватив нешто?
Vo 1 den toa na nekoj način go pravat nekoi makedonski posrednici. Inače po redovna procedura, po koja odam jas EGN se dobiva za 7-10 dena, koga ke se podigne se odi vo policija za podnesuvanje na baranje za LK i pasoš, toa go vklučuva i slikanjeto. Po redoven pat 3 pati se odi vo Sofija
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Vo 1 den toa na nekoj način go pravat nekoi makedonski posrednici. Inače po redovna procedura, po koja odam jas EGN se dobiva za 7-10 dena, koga ke se podigne se odi vo policija za podnesuvanje na baranje za LK i pasoš, toa go vklučuva i slikanjeto. Po redoven pat 3 pati se odi vo Sofija
Ааа во ред извини не знаев[DOUBLEPOST=1559857711][/DOUBLEPOST]
2014 godina pred edna nedela e smenet statusot inaku cekase od lani juni mesec potpis da dodadam 467x/2014
Добро е почна да функционира агенцијата ❤
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
12
Поени од реакции
4
kolku vreme ke cekam na doplnitelna sum stavena april,nekoi vikat deka direktno mozi da se dobie potpis posle ova ,neznam kazete nesto da imam nadez <3
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
kolku vreme ke cekam na doplnitelna sum stavena april,nekoi vikat deka direktno mozi da se dobie potpis posle ova ,neznam kazete nesto da imam nadez <3
Hahaha od dopolnitelna na potpis. Ne se lazi ima da si cekas do 1 godina na dopolitelna a posle za potpis nikoj neznae kolku vreme,ima so cekat potpis i po cela godina covecite. Jas beeh 1 godina i 3 meseca na dopolitelna, pa posle pak odnovo statusite 3 meseca se ceka dodeka da stignes do potpis i sega potpis cekam 3 meseca. Kako so ode rabotata do drugata godina do letoto MOS ke mi potpise. Nikoj ne e ujdel na ukaz od dopolnitelna.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
134
Поени од реакции
126
Како не ќе е забавено, све ќе испроверат што можат. И тоа се поради лакоми посредници и корумпирани политичари. И покрај скандалот во ДАБЧ поради кој настана тотална блокажа, масовно одбивање на кандидати и дополнителни проверки, не се откажуваат од шемата и затоа е вака како што е. Дури јавно се постира дека може преку ред да се заврши работа во време кога цело ДАБЧ е под лупа од обвинителството. Ќе заигра и тука мечката скоро...
И после по мене нека плукаат, идиоти...
Од вакви си патиме, и тие што се наведени и тој што постирал, ако не е еден од нив.

Прегледај го приврзокот 210240
За вториот незнам но Никола е претседател на бизнис заедницата, бтами имаше прпблем пред 4 год. Никој не сакаше да му посредува човекот му ветуваше дека че поминат документите иако беа комлицирани, веќе една година има пасош и е во Германија така да без тропање глупости.
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
64
Поени од реакции
123
На мојот происход, земен во времето кога претседател беше Харалампиев, 2017 година (значи од новите), никаде не пишува врз основа на што е издаден, туку само дека "лицето е од б'лгарски происход). Можно ли е поради ова да имам проблем? И дали некој што земал происход во 2017 исто така не му пишува врз која основа е издаден?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
На мојот происход, земен во времето кога претседател беше Харалампиев, 2017 година (значи од новите), никаде не пишува врз основа на што е издаден, туку само дека "лицето е од б'лгарски происход). Можно ли е поради ова да имам проблем? И дали некој што земал происход во 2017 исто така не му пишува врз која основа е издаден?
Mora da pisuva,duri ja redea i statistikata po Kncev za mestoto od kade poteknuvas,kolku bugari bile kolku drugi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom