Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Има ли некаква промена љуѓе изгинавме чекајќи

Sent from my MYA-L11 using Tapatalk
 
Член од
22 март 2019
Мислења
141
Поени од реакции
96
Eve jas bev na intervju noemvri 2018, prepiskata mi e obrazuvana januari, ovoj mesec pravan 6 meseci na zadolzitelna,bas ke sledam dali ke se smeni nesto
Kje se smeni dogodina vo noemvri . I po 2 godini skoro ima lugje što čekaat i se ušte se na zadolžitelna . Katastrofa[DOUBLEPOST=1560018067][/DOUBLEPOST]
Zosto dve godini od kade znaes ako vie ste bile po 5 10 godini so dopolnitelni i trista gluposti ne znaci deka i nie ke bideme 2 godini
Dekemvri 2017ta intervju , seuste na zadolžitelna ..preku roditel .[DOUBLEPOST=1560018154][/DOUBLEPOST]
Kje se smeni dogodina vo noemvri . I po 2 godini skoro ima lugje što čekaat i se ušte se na zadolžitelna . Katastrofa[DOUBLEPOST=1560018067][/DOUBLEPOST]
Dekemvri 2017ta intervju , seuste na zadolžitelna ..preku roditel .
Vekje 19ti mesec od intervju i se uste na zadolžitelna[DOUBLEPOST=1560018705][/DOUBLEPOST]
Kje se smeni dogodina vo noemvri . I po 2 godini skoro ima lugje što čekaat i se ušte se na zadolžitelna . Katastrofa[DOUBLEPOST=1560018067][/DOUBLEPOST]
Dekemvri 2017ta intervju , seuste na zadolžitelna ..preku roditel .[DOUBLEPOST=1560018154][/DOUBLEPOST]
Vekje 19ti mesec od intervju i se uste na zadolžitelna
Screenshot_20190608-202506_Chrome.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Kje se smeni dogodina vo noemvri . I po 2 godini skoro ima lugje što čekaat i se ušte se na zadolžitelna . Katastrofa[DOUBLEPOST=1560018067][/DOUBLEPOST]
Dekemvri 2017ta intervju , seuste na zadolžitelna ..preku roditel .[DOUBLEPOST=1560018154][/DOUBLEPOST]
Vekje 19ti mesec od intervju i se uste na zadolžitelna[DOUBLEPOST=1560018705][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 210528
Она што треба по брза постапка да оди за дете чии што родител е бугарски државјанин, чека најдолго..... Само апсурди се редат, да незнае човек што да каже. Е ова е доказ дека не е до документите, туку до неажурноста и мрзеливоста на бугарската администрација :neetaka:
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Zaebite BG drzavjanstvo .Gledajte do Germanska viza da dojdete
И за германска виза сега се чека 1 година , дај кажете некој начин некоја агенција за посредување на виза за европска држава да заминиме од оваја вукојебина ?
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
839
Поени од реакции
1.255
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
Колку за утеха ако може така да се нарече...Масовни откази за бугарското малцинство во албанија, таму е нај катастрофа со државјантвата.
Официјално признаено бугарско малцинство.

https://trud.bg/време-е-у-нас-лјавата-р'ка-да-знае-какво/
Sekerce sekogas koga ke te vidam vo komentar svesen sum deka vo narednive najmalku nekolku dena ukazi ke nema :brlav:
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
5
Дечки каде треба во Софија да се провери,на задолжителна сум од Ноември 2018 интервјуто ми беше Мај 2018.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Дечки каде треба во Софија да се провери,на задолжителна сум од Ноември 2018 интервјуто ми беше Мај 2018.
Prasajneto ti e cudno,sto sakas da proveris Sofija,se ti e normalno si cekas kako i site drugi,proveruvaj za status na internet.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom