Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2016
Мислења
98
Поени од реакции
50
Zdravo na site,
Intervju imav na 05.06 2018 god so dokumenti preku roditel koga mozam da ocekuvam promena na zadolzitelnata proverka?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

S#s

Член од
24 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
4
Na intervju 12.03.18 uste na zadolzitelna so dokumenti od roditel i brat so bg pasosi.pocnata postapka od 2016.sto mislite do koga bi traelo ova nekako ne mi e poznato bas
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Na intervju 12.03.18 uste na zadolzitelna so dokumenti od roditel i brat so bg pasosi.pocnata postapka od 2016.sto mislite do koga bi traelo ova nekako ne mi e poznato bas
Мене ми се смени за 13,5 месеци во финална. Но сега нема никаков ред на нештата. Порано се менуваше за 10 месеци од интервју......
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: S#s
Член од
22 март 2019
Мислења
84
Поени од реакции
22
Интервју 14 .12. 2017 ..16 месеци веќе и се уште на задолжително согласување
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
11
Поени од реакции
16
Молба . 18.01.2016
Интервју. 26.10.201
На дополнителна. 11.2017
Со рок за доставување документи до 23.03.2018
28.01.2019 финална
27.02.2019положителна
И еве се уште чекам...дали има некој со слична постапка да пиши ...
Бр 81*/2016
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
133
Поени од реакции
202
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom