Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2019
Мислења
24
Поени од реакции
48
Nema vrska toa ako e taka na sovetot ke go stavat na dopolnitelna proverka na viceprezidenta znaci validnosta na dokumentite dali se ili nese
So dokum.od brat i potvda sum[DOUBLEPOST=1554743776][/DOUBLEPOST]
Bese li na dopolnitelna? I jas sum so ist den na intervju. Sega cekam za potpis, da ne me i mene stave na proverka zato ke mi kazes li na kojnosnov go zema proishodot i koe ti e brojceto. Moze vo poraka da mi pises. Odnapred blagodaram
Bev na dopolnitelna skoro 1 god sega vo mart mi se smeni status 2037/2016
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Zdravo

Podnesov za proishod Dekemvri 2018 vo ambasadata vo Skopje za kolku vreme kje mi izleze proishodot za da go zemam od ambasada ?

Fala
 
Член од
7 јули 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
О
Zdravo

Podnesov za proishod Dekemvri 2018 vo ambasadata vo Skopje za kolku vreme kje mi izleze proishodot za da go zemam od ambasada ?

Fala
Jas maj 2018 vo ambasada a vo DABC stignaa dokumentite avgust 2018. Seuste ne mi e izlezen. Obicno cekaat po godina i nekoj mesec, i ni znaam dali DABC raboti....
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
О

Jas maj 2018 vo ambasada a vo DABC stignaa dokumentite avgust 2018. Seuste ne mi e izlezen. Obicno cekaat po godina i nekoj mesec, i ni znaam dali DABC raboti....

Pa so za eden proishod ispagja povekje od godina da cekas da go dobies ? Povekje od procedurata za drzavjanstvo zadolzitelna+finalna+ukaz hah

Mene vo ambasada mi kazaa za 6 meseca da sum se javel, a DABC kako so gledam si raboti. Bojko samo kaza deka kje go zatvaral i niso drugo...[DOUBLEPOST=1554748347][/DOUBLEPOST[DOUBLEPOST=1554748432][/DOUBLEPOST]]Decki kolku cekavte za proishodot da go dobiete voopsto vaka ?[DOUBLEPOST=1554748478][/DOUBLEPOST]Decki kolku cekavte za proishodot da go dobiete voopsto vaka ?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Zdravo kako sto citam dok od brat od polozitelno odat plus kaj vizeprezidenta,toa poveke znaci negativno ili pozitivno ne mi è jasno
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo kako sto citam dok od brat od polozitelno odat plus kaj vizeprezidenta,toa poveke znaci negativno ili pozitivno ne mi è jasno
Site odat kaj Jotova no proverka koga ke pisuva izgleda plus nesto proveruvaat,znaci poveke se ceka za potpis,vo sekoj slucaj ne e pozitivno.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zasega od minatiot vtornik se nema nikoj pofaleno so ukaz
како не от фемина се пофалија плус некој член тука,чекај от денес вторник ја ажурираат страната некој утре ке се јави,поз.среќно[DOUBLEPOST=1554763024][/DOUBLEPOST]
Pepibe si gi nabrojal site mozni varijanti deka odat na proverka hahahahha a izvini od roditel ne si gi spomnal :icon_lol:
не верувам дека тие со родител дека би биле проблем дури и да им прави проверка инаку се надевам грешам обична проверка е ако ти се во ред доку.добро ако не пробај пак(ако имаш време)
 
Последно уредено:

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Ajde denes da ima potpisi da se izraduvame
Џабе труеме да не труете со вакви коментари.
По 50 известувања секој ден, само лажна надеж ни создавате дека има некакви промени.
 
Член од
3 септември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
7
Bese li na dopolnitelna? I jas sum so ist den na intervju. Sega cekam za potpis, da ne me i mene stave na proverka zato ke mi kazes li na kojnosnov go zema proishodot i koe ti e brojceto. Moze vo poraka da mi pises. Odnapred blagodaram
IIsto i kaj mene taka i jas od brat i istiot mesec i godina
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Добро бр луѓе каде гледате кои се потпишани?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom