Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
kako odit sega procedurata? Se zakazvit za proizhod prvo i kolku vreme se cekat da se dobiet proizhod?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
на некој ке му е од корист на пријател пред една недела му е потпишан указот на интервју беше мај 2017 со док од братучед (преку тетка )и потврда од струмички клуб
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Zdravo

Podnesov za proishod Dekemvri 2018 vo ambasadata vo Skopje za kolku vreme kje mi izleze da go zemam od ambasada ?

Fala
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Otidoa pak na raspust izgleda. Cela nedela nikoj ne prijavil nov ukaz. Ke vidime do slednoto prijavuvanje dali rabotat vo megjuvreme ili ne. Zastanaa na ukaz br.31 mi se cini. Ako po mesec dena e ukaz 32 tesko nas patalci. o_O
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Otidoa pak na raspust izgleda. Cela nedela nikoj ne prijavil nov ukaz. Ke vidime do slednoto prijavuvanje dali rabotat vo megjuvreme ili ne. Zastanaa na ukaz br.31 mi se cini. Ako po mesec dena e ukaz 32 tesko nas patalci. o_O
Do ukaz 34/35 se stignati, i aman so toa rabotele ne rabotele.
Site kandidati ne se chlenovi na forumot.
Prviot ukaz shto doznavme deka e potpishan posle celata stopirana procedura beshe objaven kaj eden chovek na negoviot FB profil.
Si rabotat, a i imaat mnogu rabota.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
41
Поени од реакции
44
Do ukaz 34/35 se stignati, i aman so toa rabotele ne rabotele.
Site kandidati ne se chlenovi na forumot.
Prviot ukaz shto doznavme deka e potpishan posle celata stopirana procedura beshe objaven kaj eden chovek na negoviot FB profil.
Si rabotat, a i imaat mnogu rabota.
Ke moze da pratis link kaj gledas do koj ukaz se stignati ?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Otidoa pak na raspust izgleda. Cela nedela nikoj ne prijavil nov ukaz. Ke vidime do slednoto prijavuvanje dali rabotat vo megjuvreme ili ne. Zastanaa na ukaz br.31 mi se cini. Ako po mesec dena e ukaz 32 tesko nas patalci. o_O
Nese na 32 tuku na 34 na srpskion imaja objaveno broj na ukaz 34 deka e potpisan taka sigurno rabotat samo sto nese imat pogodeno na nekoj ovde damu potpisat.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Od ukaz 34 na forumov imaat objaveno clenovi deka im potpisaa ukaz! E posle toj ukaz od minatiot vtornik nema objaveno nikoj, isto se slusnav so dvajca posrednici kazaa deka memaat soznanija za nov potpisan ukaz posle 34. Taka da ne se lazeme, rabotat kapka po kapka
 
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
објасни како стоиш со презимињата и со што документи имаш аплицирано,инаку ова е проверка от вицето ИЗВИНИ може да поминиш но може и да те падне,обично ова им го прави само на оние кој имаат проблем со презимињата или имаат некои стари документи от прадедо,дедо,или одат преку братучет,тетка, поз.среќно
Pepibe si gi nabrojal site mozni varijanti deka odat na proverka hahahahha a izvini od roditel ne si gi spomnal :icon_lol:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Исто така со секојдневно пишување на темата, ајде убав ден нека има нови укази, дали има нови укази....итн не се убрзува работата за БГ пасош,кој има промени нека пишува,нека ги каже и датумите,документите и тоа е тоа.Ние другите ќе проверуваме и ќе ја пратеме темата. ДА НЕ ЈА ТРУЕМЕ СО МОЛИТВИ И НАДЕЖНИ ПОРАКИ,НЕ ПОМАГААТ,САМО БЕГААТ ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ.
 
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
Указ 34 ! работата оди напред, нема чекање уште 3 месеци, се зема пасош со тоалет хартија , нека пукнат душманите
Vie shto zedovte so sreka neka vie , ke ve zamolam samo da ne go vikate dokumento (toalet hartija) posto da ne ni se vrati ko bumerang , bidete pokulturni posto bez nego site ke bevme na status kvo , na poveketo mislam okolu 90% so imame aplicirano so nego
 
Член од
14 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
35
Здраво на сите.
Јас сум преку мајка и татко и сум на положително 4 месец.
Интервју 19.05.2017
Финален 11.10.2018
Положително 05.12.2018.
Документи подадов 21.12.2016.
Да ме информира некој уште колку ќе чекам , благодарам.
Jas podadov okolu 20.11.2016 intervju na 26.04.2018 i uste sum Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване... so toj staus isto preku roditel
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom