Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Od kaj znaes deka e Risto Petrovski kako se proveruva imeto kaj izlegiva?[DOUBLEPOST=1553620805][/DOUBLEPOST]
I mene toa ne mi e jasno zosto e taka so broevite jas bev na intervju 12.06.2017 god so brojce sum 665*/2016 kaj mene stoi polozitelno i se ceka ukaz.


I jas sum 14ti juni, ako imas promena pisi mi
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Slobodno podnesi gi so pradedo sigurno dobivas samo so orginal izvodi povrzi se so dedo,roditel inaku so bratucet bez potvrda od klub bkks tesko
Проблем е што извод од умрените нема, т. Е. нема упис а имам бугарски документ дека е доброволец во бг војска но го пишува кај дедо ми во изводот дека му е татко

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Проблем е што извод од умрените нема, т. Е. нема упис а имам бугарски документ дека е доброволец во бг војска но го пишува кај дедо ми во изводот дека му е татко

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ako nema izvod na umreni vidi dali ima izvod na rodeni ili vencani a ako nema ni toa izvadi potvrda od maticno deka za pradedoti nemaat takvi podatoci,dovolno e sto vo izvodot na dedoti stoi kako negov tatko pradedoti za koj imas dokaz deka bil bugarski vojnik.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
So kakvi dokumenti si jas bev april 2016 na intervju na polozitelno od pocetok na dekemvri 2018 i od pocetok na januari 2019 na proverka od vice i jas i drugar celo vreme isti statusi on so pasos od sestra jas od brat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Крштеница од баба/прабаба
 

vik

Член од
12 март 2007
Мислења
47
Поени од реакции
86
Проблем е што извод од умрените нема, т. Е. нема упис а имам бугарски документ дека е доброволец во бг војска но го пишува кај дедо ми во изводот дека му е татко

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
I taka ke odis na intervju odnesi se sto imas od dokumenti ubavo prasaj gi uste sto od dokumenti ti trebaat za da bide se kako sto treba objasni im sto imas sto nemas i mozes vo rok od 2-3 nedeli da im odneses dopolnitelno da ti kazam iskreno nekoi zemaat ukazi samo so izvodi povrzani od dedo baba rodeni pred 1918god i plus potvda od blgarski kluvb BKKS e sega neznam pobaraj na forumot nekoe brojce od blgarski klub sigurno ke najdes ti posakuvam uspeh
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
A dopolnitelni odnesuval lindokumenti i dali bil na dopolnitelna staven?
Имам и др колега кои се еден месец разлика од интервју нему му имаа барано дополнотелни док тој уште чека а на овој колега ништо не му беше барано..
 
Член од
23 март 2019
Мислења
24
Поени од реакции
48
Jason i jas sum

I jas sum pri krajot na april od 2016-ta so intervju i na polozitelno od dekemvri. Za sega nema nisto smemeto ali na nekoj mu se smeni status shto e na polozitelno od 2016-ta neka spodeli tuka. Mnogu srekja posakuvam na site so procedurata...
Intervju 10 noemvri 2016
 

Attachments

Член од
26 март 2019
Мислења
12
Поени од реакции
44
Здраво на сите. Ве читам секој ден и конечно да се јавам, потпишан указ денес, интервју 02.06.2017 за потпис чекав од 10.07.2018.Со среќа на сите.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom