Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.276
Поени од реакции
1.488
Сметате дека апликантите со силни документи, ги решаваат со иста брзина како и тие со потврди?
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
56
Сметате дека апликантите со силни документи, ги решаваат со иста брзина како и тие со потврди?
Па со оглед на досегашните искуства на форумов, јас лично мислам дека сите идат во еден кош...
 
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Сметате дека апликантите со силни документи, ги решаваат со иста брзина како и тие со потврди?
Po moe site se vo ist kosh jas sum so poteklo roditel i seushte na zadolzhitelna intervju Juni 2017god.obrazuvana prepiska Septemvri 2017god.
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Izvini koj broj na prepiska si i jas sum april intervju sofija prepiska 30**
Не си ја знам преписката, со ова проверувам. Зошто ти е потребна преписката?
Денес одлични вести. Само оптимистично дечки :oleee:

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
781
Поени од реакции
717
Точно е, кажано е од август
Како мислиш да постигнат? Еве конкретно мене како ке ме решат до НГ? Од финална проверка сеа до указ имам уште 2-3 статуси да се сменат а остануваат месец и нешто до крајот на годинава. Чудно.
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Како мислиш да постигнат? Еве конкретно мене како ке ме решат до НГ? Од финална проверка сеа до указ имам уште 2-3 статуси да се сменат а остануваат месец и нешто до крајот на годинава. Чудно.


Drugar normalno stanuva zbor za tie shto cekat ushte potpis samo
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom