Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Slusnav deka do krajov na godinata ke gi cistele tie 2016 shto podnele za pasos tocno e ili nekoja spekulacija?
Нема теорија тоа да се случи. Еве јас сум 2016-та и пред некој ден ми се смени од дополнителна на финална. нема шанси да постигнат до крајот на годинава да решат.
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Нема теорија тоа да се случи. Еве јас сум 2016-та и пред некој ден ми се смени од дополнителна на финална. нема шанси да постигнат до крајот на годинава да решат.

ete jas cekam 2 ipol meseci potpis zaso nema teorija a isto 2016 sum
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
101
Поени од реакции
38
Нема теорија тоа да се случи. Еве јас сум 2016-та и пред некој ден ми се смени од дополнителна на финална. нема шанси да постигнат до крајот на годинава да решат.
Kolku vreme bese na dopolnitelna?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Slusnav deka do krajov na godinata ke gi cistele tie 2016 shto podnele za pasos tocno e ili nekoja spekulacija?
На почетоков од месецот го започнаја Февруар 2016 ( Статус Дополнителна ), моментално се во април кој најверојатно ќе го завршат до крајов на месецов и евентуално ако чепнат нешто мај... јас би рекол дека за 1 месец би можеле да прегледаат преписки од околу ~3.5 месеци, од друга страна декември има празници така што мислам дека ќе бидат помалце активни до крајов на годинава би ги ичистиле дополнителна заклучно со Август 2016... ова е некоја груба моја проценка што не мора да значи...
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
16 maj i zakocija..
Како мислиш ова 16 мај?
Пред недела дена ми се смени статусот во:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ова е последниот чекор за добивање на пасошот?
Фала.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
На почетоков од месецот го започнаја Февруар 2016 ( Статус Дополнителна ), моментално се во април кој најверојатно ќе го завршат до крајов на месецов и евентуално ако чепнат нешто мај... јас би рекол дека за 1 месец би можеле да прегледаат преписки од околу ~3.5 месеци, од друга страна декември има празници така што мислам дека ќе бидат помалце активни до крајов на годинава би ги ичистиле дополнителна заклучно со Август 2016... ова е некоја груба моја проценка што не мора да значи...
Какви се овие муабети дека го "започнале" февруари 2016, кога има потпишани укази за преписки од 2017, а само неколку коментари поназад видовме дека има дури и од јануари 2018? Уште не е јасно дека не одат по бројчан редослед?
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
На почетоков од месецот го започнаја Февруар 2016 ( Статус Дополнителна ), моментално се во април кој најверојатно ќе го завршат до крајов на месецов и евентуално ако чепнат нешто мај... јас би рекол дека за 1 месец би можеле да прегледаат преписки од околу ~3.5 месеци, од друга страна декември има празници така што мислам дека ќе бидат помалце активни до крајов на годинава би ги ичистиле дополнителна заклучно со Август 2016... ова е некоја груба моја проценка што не мора да значи...

Ja sum avgust 2016, i ete 2ipol meseci kako cekam za potpis
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Како мислиш ова 16 мај?
Пред недела дена ми се смени статусот во:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ова е последниот чекор за добивање на пасошот?
Фала.
Taka maj so ukazi izdavajne sto bile 2017 na intervju i mene mie 4 ipol meseci od 9 juli pa cekam uste ukaz a jas sum 18 maj2017 znaci 2 dena pred mene zaglavija jbg kesi cekame site
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Какви се овие муабети дека го "започнале" февруари 2016, кога има потпишани укази за преписки од 2017, а само неколку коментари поназад видовме дека има дури и од јануари 2018? Уште не е јасно дека не одат по бројчан редослед?
Ja sum avgust 2016, i ete 2ipol meseci kako cekam za potpis
Да се разбериме одговоров беше за тие што се на дополнителна и ги ставаат на финална...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
јас не разбрав :pipi:
од 24ти јули им е статусот за издавање указ?? а што е од 1 2018?
Во систем беа од 1 месец 2018,јуни на финална, од 24 јули на положително и сега указ. Пак ќе кажам за тие неколку бројчиња што ги следев околу мене.
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
Intervju 24.10.2017
Finalna 10.09.2018
denes promena vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Dokument samo brat
molba 107xx/2016
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
ete jas cekam 2 ipol meseci potpis zaso nema teorija a isto 2016 sum
Да се разбереме. Под чистење подразбирам решен статус на апликант, т.е или одобрено државјанство или одбиен. Така да сеуште ги немаат исчистено преписките од дополнителна кон финална, да не правиме муабет за потпис кога ке дојдеме.

Kolku vreme bese na dopolnitelna?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Година и 4 месеци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom