Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
После месец денес на проверка денес отказ од вицепрезидентот преку прв братучед.нека ви е на другите со срека јас овде се исклучувам од форумов.
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
После месец денес на проверка денес отказ од вицепрезидентот преку прв братучед.нека ви е на другите со срека јас овде се исклучувам од форумов.
Многу и е жал, но само едно во животот знам дека Господ секогаш кога затвора врата, отвара прозорец. Поздрав[DOUBLEPOST=1535970127][/DOUBLEPOST]
Koga se dostavuvaat dopolnitelni dokumenti se pisuva brojot na molbata ili na brojot na prepiskata?
Дали се одлучи да поднесеш допонителни документи? Имаш некој абер дека ги прифаќаат допонителните документите иако молбата е кај вицепрезидентот?
 
Последно уредено:
Член од
9 август 2018
Мислења
23
Поени од реакции
11
aber za 2014? 5 meseci sum kaj vice na proverka -.- so k** gledat tolku of lele.
da ne znae nekoj dali moze da se dadat dopolnitelni dokumenti i pokraj toa so e kaj viceto na proverka?
fala!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
После месец денес на проверка денес отказ од вицепрезидентот преку прв братучед.нека ви е на другите со срека јас овде се исклучувам од форумов.
steta brat bese eden od aktivnite clenovi na forumov bas steta so dusa site cekame i na kraj ova loso mn samo preku bratucet bese drugar ili dade potvrda
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
covekot bil intervju mart 2017 dokuemnti prv bratuced i potvrda. E sea dali potvrdata e od kaj Lazar so statistika ili Petar Kolevv?
Iskreno luda rabota e bugarija no iskreno jas podavav 2016 22 januari koga podavav posrednikot mi rece nema da podavame po bratuced samo so potvrda i izvodi od po baba 1925 majka mi i tatkomi uste togas rece ne po bratuced ke bide tesko iskreno kako gledam sega so potvrdi sto bea mnogu zedoja a so bracedi ne znam ni eden posebno od ohrid a so vujkovcii roditeli potvrdi poznavam mnogu ali jbf sekoj so srekata...
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Пошо го напнавте дечкото со прашања:

Сега и јас имам уште една препрека ...вицепрезидентот.советот ја уважил молбата преку прв братучед сум без дополнителни проверки и.т.н.ке ве информирам благовремено ако за брзо има некоја промена.и јас го сакам гражданството и се надевам дека ке биде се ок.сега зависи све од јотова и тоа е то .тука никој не може да помогне ни посредник ни никој.
Вака сите што сте во процедура за државјанство преку прв братучед и преку тетки,Бујковци а не сте на на финална подајте потврда може нешто ке смени.а сите што сме на положително и на финална не си го маните умот тогаш е веќе касно.еве јас сум на положително и да ви кажам кај вицепрезидентот во оваа фаза не може да приложиш никаков документ.происходот ни е изваден на тој начин и мое мислење дека нема да смени ништо со потврдата освен ако не најдете стари документи.јас искрено кренав раце и тоа е то нема што да се прави.на другите ви посакувам среќа бидејќи јас чекам кај вицепрезидентот одговор а кога веќе ке стигниш таму касно е веќе за се.
Денеска ми се смена на проверка од вицепрезидентот.преку прв братучед па за месец дена ке ви пишам за крајниот епилог.најверојатно ке биде не гативен и да ви кажам право што сака нека биде.после три месеци на положително.
Дали имаше изводи од родени пред 1920 подаено.бидејки јас сум преку прв братучед поврзан до дедо роден 1925г и плус потврда од МБП
[DOUBLEPOST=1535973893][/DOUBLEPOST]
Ојденец не пуштив никакви дополнителни документи.јас сум на проверка од вицепрезидентот.и да ти кажам што е тука е.мислам дека откако советот ке ти одобри гражданство,џабе пушташ документи зошто ти и со тие си поминал положително.све е ова политика ...како си сакаат така си прават.еднаш вака ,еднаш така,на браќата не можеш крајот да им го ватиш.малу ти е една комисија составена од експерти... Јотова бамп уште една нејзина тоа само кај нас го може и кај бракава.
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Na proverka li si ili samo polizitelno imas? I so sto dokumenti si?
Imam drugarka so intervju april,seuste na potpis na viceto mesec i pol.Jas sum so intervju od pocetok na juli 2017,vo isti den ni se smenija statusite ...cekame pa zdravje sega mesecov ako ima nesto promeni...malku i odmori fatija.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Iskreno luda rabota e bugarija no iskreno jas podavav 2016 22 januari koga podavav posrednikot mi rece nema da podavame po bratuced samo so potvrda i izvodi od po baba 1925 majka mi i tatkomi uste togas rece ne po bratuced ke bide tesko iskreno kako gledam sega so potvrdi sto bea mnogu zedoja a so bracedi ne znam ni eden posebno od ohrid a so vujkovcii roditeli potvrdi poznavam mnogu ali jbf sekoj so srekata...
I dali ti dobi drzavjanstvo samo so potvrda I koga?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Многу и е жал, но само едно во животот знам дека Господ секогаш кога затвора врата, отвара прозорец. Поздрав[DOUBLEPOST=1535970127][/DOUBLEPOST]
Дали се одлучи да поднесеш допонителни документи? Имаш некој абер дека ги прифаќаат допонителните документите иако молбата е кај вицепрезидентот?
Ne sum podnela se uste ispituvam koi mi se opciite. Kako sto mi izgleda dzabe e vo ovaa faza da se nosat dopolnitelni dokumenti. :([DOUBLEPOST=1535975631][/DOUBLEPOST]
Ako ne moes da go najdes nigde pisi go brojot od molbata i koga ke podavas ke zamolis da ti go pisat oni i taka mora da ti go vnesat deka se e preku kompijuter do kaj si so procedura ti
Na polozitelno sum i ne znam dali voopsto da nosam dopolnitelni dokumenti vo ovaa faza izgleda e docna.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom