Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Ako si preku Sofija,na livceto sto ti go dadoa na intervjuto.
Toa e brojot na molbata. Mislam deka brojot na prepiskata e razlicen bidejki nego go naznacuvaat posle intervjuto. Mislam deka mi se pojavi eden status so broj na prepiskata bo ne go slikav sega imam drug status.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Toa e brojot na molbata. Mislam deka brojot na prepiskata e razlicen bidejki nego go naznacuvaat posle intervjuto. Mislam deka mi se pojavi eden status so broj na prepiskata bo ne go slikav sega imam drug status.
Broj na molba koga podavas baranje vo MP davaat a na prepiska davaat na intervjuto ako podnesuvas Sofija,ako si preku Ambasada ne znam.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Broj na molba koga podavas baranje vo MP davaat a na prepiska davaat na intervjuto ako podnesuvas Sofija,ako si preku Ambasada ne znam.
Не е тaкa бaш.Истиoт лист сo мoлбaтa ти oстaнувa,ништo не ти дaвaaт нa интервју.Пoтoa кoгa ке внесеш брoј нa мoлбa и пин ти излегувa брoј нa препискaтa.Пaк си прoверувaш преку бр нa мoлбa и пин,a кoгa ке ги внесеш излaгa бр и препискa и вo кoјa фaзa е.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Не е тaкa бaш.Истиoт лист сo мoлбaтa ти oстaнувa,ништo не ти дaвaaт нa интервју.Пoтoa кoгa ке внесеш брoј нa мoлбa и пин ти излегувa брoј нa препискaтa.Пaк си прoверувaш преку бр нa мoлбa и пин,a кoгa ке ги внесеш излaгa бр и препискa и вo кoјa фaзa е.
Vo parvo si,no na intervjuto davaat list I pise broj kako I drugite podatoci so pinot, izmesana rabota,sto broevi covek da se zbuni[DOUBLEPOST=1535920592][/DOUBLEPOST]
Не е тaкa бaш.Истиoт лист сo мoлбaтa ти oстaнувa,ништo не ти дaвaaт нa интервју.Пoтoa кoгa ке внесеш брoј нa мoлбa и пин ти излегувa брoј нa препискaтa.Пaк си прoверувaш преку бр нa мoлбa и пин,a кoгa ке ги внесеш излaгa бр и препискa и вo кoјa фaзa е.
Znaci brojot sto go dobivme na intervjuto e broj na molba,so nego I pinot otvarame na web stranata na internet I ni pisuva obrazuvana prepiska broj toj I toj, I toj broj treba ga si go zapisime zatoa sto posle se brisi ima drugi statusi,brojot treba vo slucaj za dostava na dopolnitelni dokumenti pretpostavuvam.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Koga se dostavuvaat dopolnitelni dokumenti se pisuva brojot na molbata ili na brojot na prepiskata?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Koga se dostavuvaat dopolnitelni dokumenti se pisuva brojot na molbata ili na brojot na prepiskata?
Мој совет ако ги знаеш двата напиши ги двата,број на молба тој и тој и број на преписка тој и тој,мислам дека и еден од нив да напишиш ќе ти го најдат досието
 
Член од
25 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.


Сега што, одам дирек во конзулат да го подигнам или треба термин да закажаж, адресава сам треба да си ја најдам, има некој што посредува за адреса, ај ве молам некој поупатен нека објасни
Фала
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Koga se dostavuvaat dopolnitelni dokumenti se pisuva brojot na molbata ili na brojot na prepiskata?
E vaka drygar se pisuva brojot na prepiskata mene glupacata posrednicka mi go pisa brojot na molbata i koga davav na salter vrabotenata lubezno mi kaza ne e ovoj broj i go pisa ona samata brojot na prepiskata
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Мој совет ако ги знаеш двата напиши ги двата,број на молба тој и тој и број на преписка тој и тој,мислам дека и еден од нив да напишиш ќе
E vaka drygar se pisuva brojot na prepiskata mene glupacata posrednicka mi go pisa brojot na molbata i koga davav na salter vrabotenata lubezno mi kaza ne e ovoj broj i go pisa ona samata brojot na prepiskata
Blagodaram. Dali nekoj znae kade i kako moze da go najdam brojot na prepiskata?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom