Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2017
Мислења
9
Поени од реакции
8
Cisto informativno ovaa nedela se odbieni preku 300 luge za drzavjanstvo.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Deneska ima nov ukaz broj 20 od 2018.brojot sto go pratev bese na proverka od vicepresident do vcera denes vo potpisan ukaz so obrazuvana prepiska od 29.9.2016.inaku site broevi sto gi pratev od proverka na vicepresident site se odobreni do sega nitu eden ne e preripan ili prekraten
Sto broj e na toj sto go potpisale

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Deneska ima nov ukaz broj 20 od 2018.brojot sto go pratev bese na proverka od vicepresident do vcera denes vo potpisan ukaz so obrazuvana prepiska od 29.9.2016.inaku site broevi sto gi pratev od proverka na vicepresident site se odobreni do sega nitu eden ne e preripan ili prekraten
Еве јас сум прерипан а сум со взходјашт потекло.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Eve ovoj deneska e potpisan snosti go proverih ne bese


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
После некое време провери пак да видиш дека указот ќе биде пратен у Тел-Авив. Се додека македонски блгарин шо е на проверка од вицепрезидентот не се пофали со указ ништо не ни менува.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
После некое време провери пак да видиш дека указот ќе биде пратен у Тел-Авив. Се додека македонски блгарин шо е на проверка од вицепрезидентот не се пофали со указ ништо не ни менува.
Овој указ не се праќа треба дирекно во софија да се подигне ама како што гледам не е македонец

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
После некое време провери пак да видиш дека указот ќе биде пратен у Тел-Авив. Се додека македонски блгарин шо е на проверка од вицепрезидентот не се пофали со указ ништо не ни менува.
Овој указ не се праќа треба дирекно во софија да се подигне ама како што гледам не е македонец

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
Еве јас сум прерипан а сум со взходјашт потекло.
Dobro. i drugar moj e 1 godina na proverka od vicepresident i on ne potpisan no on e od 2013 i za tie neznam nemam proveruvano.jas gi kazuvam za poslednite 3_4 meseci nekade od juni 2016 intervjua pa eve sega do kraj na semptemvri 2016 imav najdeno preku 20 brojcinja i site se potpisani.e sega sme na red od oktomvri i noemvri pa se nadevam deka ke bide u skoro za nas a se nadevam i kaj drugite da bide.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Dobro. i drugar moj e 1 godina na proverka od vicepresident i on ne potpisan no on e od 2013 i za tie neznam nemam proveruvano.jas gi kazuvam za poslednite 3_4 meseci nekade od juni 2016 intervjua pa eve sega do kraj na semptemvri 2016 imav najdeno preku 20 brojcinja i site se potpisani.e sega sme na red od oktomvri i noemvri pa se nadevam deka ke bide u skoro za nas a se nadevam i kaj drugite da bide.
Се зависи од потеклото друже, без взходјашт вечно ќе си со тој статус
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Денеска ми го потпишаа указот. Конечно, после 4 години излезе со позитивно. Да си дочекате сите. Инаку не бев пратена на дополнителна од Вицепрезидент. Финална,, од 1ви декември со положително и денска потпишан Указ. Со документи ученичка книшка од баба
 
V

vkv

Гостин
Честитки и само за убаво! Инаку, беше ли на проверка от вицепрезидентот и ако сакаш да кажеш со какви документи си.
Ne bila pratena na proverka napisano e[DOUBLEPOST=1521817416][/DOUBLEPOST]
Денеска ми го потпишаа указот. Конечно, после 4 години излезе со позитивно. Да си дочекате сите. Инаку не бев пратена на дополнителна од Вицепрезидент. Финална,, од 1ви декември со положително и денска потпишан Указ. Со документи ученичка книшка од баба
So srekane ke. Mozes li hronoloski da ni pises sto se desavalo so prepiskata
 
Член од
11 мај 2017
Мислења
28
Поени од реакции
38
Zdravo jas bev na intervju 24.03.2016 godd so brojce 99**/2015 i momentalno sum na dopolnitelna proverka. Dali nekoj ima kako mene i nekoja informacija poveke za nasata situacija
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
pa majkami ne e kralica da sedam na fotelja fala bogu ... se pocnuva od nula bas od nulaa vazno e da imas cel vo zivotot a ne da se potsmevas na sekogo i da go koristis pasost za vo fioka ....ah bre makedonce ahh glupo makedonce.... najiskreno ve zalam... ako tamu jagodi beres za 2000 funti tuka jades gomna za 200 evra bravos mozok bravos car
Ne mil tie kako tebe gi znae Candy. Tuka vo Bugarija vo 2017 godina se vratija okolu 30 000 bugari i kazaa sekade samo ne anglija. Uspeaa samo tie sto odat da rabotat pristojna rabota a do nea skoro i nema da stignes tamu. Ke otides tamu ke si gi izbrisat cevlite anglicanite od tebe i ke si ja svitkas opaskata i ke begas nazad bez da gledas pozadi! Baba mi vika poubavo da si prv vo selo nego posleden vo grad! Ke vidis i ke osetis sam koga ke otides tamu :) Jas ziveam odlicno mene anglija ne mi treba i nema da mi zatreba nikogas
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Ima i mk so se pominati jas sto pratev 7020/2016 proveri so potpisan ukaz pred dve nedeli
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom