Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
ve molam za iformacija posle dve godini uspeav da si go vrtam dokumentot od babami krstelno od bugarska ehzarhija posrednikot mi rece zatoa sto datumite ne se sovpagale za toa sum odbien sto da pravam sega kako da dokazam deka dokumentot krstalnoto e na babami na izvodot pisi 1943 a na karstelnoto 1942 sto da pravam kako da dokazam deka e na babmi dokumentot
Najdi nekoj prijatel vo maticno da ja smeni godinata, mene sto pati po greska mi redat gresni podatoci vo izvodot na rodeni, epa za tebe ke mozi da napravat edna "namerna greska"
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
И мене ми е посредник Кети Матеска, сега за сега мислам добро ми оди проведурата, на интервју бев во Април 2018, на 12-ти Јануари ми се смени во Финална процедура, јас сум само со потврда од друштво.[DOUBLEPOST=1518417595][/DOUBLEPOST]Извини интервју Април 2017
mlace da ne te laze taa drugar go izgori[DOUBLEPOST=1518437229][/DOUBLEPOST]
Па тоа ја прашав, зашто и јас сум само со потврда и вика дека сите што ги водела до сега земале. Многу е лошо во цела ситуација ако те одбијат а си изгубил 2-3 години во чекање
a ti pokaza dokaz deka site zemale ili usno ti kazala
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Intervju juni 2017 status zadolzitelna veke 8 meseci koga da ocekuvam promena
Па до сега требаше веќе да се смени,очекувај во брзо време......со нив не се знае како ќе им дојде така,или прати му мејл на Александар Ланджев од правосудие со бројот на преписката и твои податоци и види што ќе ти каже.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
321
Поени од реакции
433
Imase edna grupa so bea so potvrdi do kraj na januari ili nekade 03.02.2018 trebase da dostavat dopolnitelen dokument. So napravivte lugje ima li nekoja promena, otkazuvanje ili uvazuvanje. Anyone???
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Па до сега требаше веќе да се смени,очекувај во брзо време......со нив не се знае како ќе им дојде така,или прати му мејл на Александар Ланджев од правосудие со бројот на преписката и твои податоци и види што ќе ти каже.
Znaci nema vrska muabetot. Ovoj status trae edna godina kaj mene skoro 13 meseci, isto i kaj decko mi i isto i kaj sestra mi i kaj drugarka mi.
 
Член од
2 март 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Здраво јас имам бугарски пасош но жена ми нема и затоа сакам да прашам дали знае некој какви права има жена ми на основ на мене за во еу
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Читам гледам пратам и ништо не разбирам хахах, јас бев ма интервју почеток февруари 2017 во Битола, гледам многу им се менува преписката а мене истата ми е од кога го имам земено бројчето , дали може нешто да се провери до кај сум шо сум или некое објаснување кога да очекувам промена ? Ви благодарам позз до сите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom