Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ќе имa прoменa нa зaкoнoт вo пaрлaментoт вo брзo време....ќе имa oлеснувaњa вo прoцедурaтa (пишaв пoст пред мaлку aмa гo снемa??)
Od kade taa informacija,nema takvi najavi od partiite,samo ima najava deka ke se ubrza postapkata so toa sto vo ist den ke se podnesuva barajne za drzavjanstvo I intervju,nikoj ne spomna promena na zakon.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
бев на интервју мај месец, и сега денеска ми излезе ова....дали треба да однесам дополнителен документ нешто или ... ?
drugar de ak sakas postiraj ja slikata da vidam sto pisuva posto ne ja pokazuva isto i jas bev intervju maj ali mi pise Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуванe
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Od kade taa informacija,nema takvi najavi od partiite,samo ima najava deka ke se ubrza postapkata so toa sto vo ist den ke se podnesuva barajne za drzavjanstvo I intervju,nikoj ne spomna promena na zakon.
педесет пати пишав и пак истата песна незнам го зборот за цовек кој работите треба да му ги објасниш 50 пати и пак да несвати или разбере,,,другар недозволувај да слушаш моабети нисело или друг да ти кажува ПОЧЕКАЈ видиси самиот ДОАГААТ ПОДОБРИ ВРЕМИЊА....
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ќе имa прoменa нa зaкoнoт вo пaрлaментoт вo брзo време....ќе имa oлеснувaњa вo прoцедурaтa (пишaв пoст пред мaлку aмa гo снемa??)
И на мене ми кажаа исто,дај боже ,ќе видиме....[DOUBLEPOST=1512288154][/DOUBLEPOST]
ДАБЧ информација ? До која дата стасаа со потписи ? Некој ?
Јануари,но незнам точно со кој ден,бев во четвртокот.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
педесет пати пишав и пак истата песна незнам го зборот за цовек кој работите треба да му ги објасниш 50 пати и пак да несвати или разбере,,,другар недозволувај да слушаш моабети нисело или друг да ти кажува ПОЧЕКАЈ видиси самиот ДОАГААТ ПОДОБРИ ВРЕМИЊА....
Prvo ne sum od selo,a nemam namera da slusam muabeti od rekla kazala izmisleni ili potpiknati od posrednici,imam mozok I citam vesnici, gledam TV, sledam situacia vo Bugarija,gledam sto izjavuvaat vo MP I partiite,me interesiraat fakti,ako ima nekoj informacija od medium deka ke imalo nov zakon I deka"doagaat podobri vremijna" neka pokazi link site da ja vidime a ne da slusam od tebe "muabeti od nizselo".Dosta bre sirite lagi ovde od posrednici deka se sprema nov zakon koga ne e tocno,ako gresam daj dokazete,dajte link kade ste videle,ili da pogodam" posrednikot vi kaza taka".
 
Член од
1 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
29
Drugari istoto e i kaj men na 04.11.2016 bev na interviju i te so sakat sa poveke care nekoe ke se najde le !!!
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018
od kad si na finalnu?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Prvo ne sum od selo,a nemam namera da slusam muabeti od rekla kazala izmisleni ili potpiknati od posrednici,imam mozok I citam vesnici, gledam TV, sledam situacia vo Bugarija,gledam sto izjavuvaat vo MP I partiite,me interesiraat fakti,ako ima nekoj informacija od medium deka ke imalo nov zakon I deka"doagaat podobri vremijna" neka pokazi link site da ja vidime a ne da slusam od tebe "muabeti od nizselo".Dosta bre sirite lagi ovde od posrednici deka se sprema nov zakon koga ne e tocno,ako gresam daj dokazete,dajte link kade ste videle,ili da pogodam" posrednikot vi kaza taka".
Јас само споделив информација која ја слушнав од лице блиско до Каракачанов,кој што е во Охрид моментално на некоја Нато конвенција или слично.
Како што ми рекоа се ќе се среди,и за скоро ќе биде многу олеснета процедурата,како и тоа дека сега пуштиле околу 400-600 предмети со положително становиште без разлика дали се на дополнителна или не,и дека најверојатно ќе било пак по старо како што се земаше со изјава на нотар.
Оваа информација ја споделив со цел да внесам малку оптимизам во вашите "црни"постови и препукувања.
Не сум посредник,ниту имам посредник работата си ја терам сама.
И јас не верувам 100% на се што ќе кажат,но сепак останува да видиме дали муабетите ќе се потврдат.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
На кој e-mail пишете за да ви дадат информации за преписката, ако може некој да го каже...фала
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Јас само споделив информација која ја слушнав од лице блиско до Каракачанов,кој што е во Охрид моментално на некоја Нато конвенција или слично.
Како што ми рекоа се ќе се среди,и за скоро ќе биде многу олеснета процедурата,како и тоа дека сега пуштиле околу 400-600 предмети со положително становиште без разлика дали се на дополнителна или не,и дека најверојатно ќе било пак по старо како што се земаше со изјава на нотар.
Оваа информација ја споделив со цел да внесам малку оптимизам во вашите "црни"постови и препукувања.
Не сум посредник,ниту имам посредник работата си ја терам сама.
И јас не верувам 100% на се што ќе кажат,но сепак останува да видиме дали муабетите ќе се потврдат.
E taka treba da se spodeluvaat informacii,ke kazis kade I od kogo si slusnal,videl ili procital nesto,a dali nekoj ke veruva ovde e negova rabota,jas samo rekov deka nema najava za nov zakon,olesnuvajne vo smisla na toa da se ima intervju koga ke podavas barajne ima najava, nemora da ima nov zakon za da ni davaat lani so istiov zakon zedoa iljadnici so sekakvi dokumenti,treba samo da ima volja od tamosnata vlast da ni dadat I sve si e zakonski
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
И јас слушнав сигурни информации од брачед на другар на брачед ми... ај малку посериозно...
Ако е вистина дека е убрзана работата за 2016, арно ќе е... ама да не се дезинформации
До кој месец се 2016???
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
So tresete be gluposti kakvi podobri vreminja? Site do kuche se na dopolnitelna ama PODOBRI VREMINJA Ili sami sebe sakate da se zalazete haha
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom