Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
И веруваш во ова само дека пишува на медиум??? Глупости[DOUBLEPOST=1510172938][/DOUBLEPOST]
Од утре или наредните денови очекувајте промени во позитивна насока.
Па СРЕЌНО на сите! :)
Сите знаат дека промените се вршат со најголем интензитет во четвртоци петоци и понеделници. А доколку мислиш аналогно на ратификацијата на договорот во бугарскиот парламент ќе донесе некоја важна промена, во право си, но не позитивна[DOUBLEPOST=1510173057][/DOUBLEPOST]
Здраво, ми треба упатство како да пополнам Молба за продолжување на бугарски пасош. Ја најдов на страната на Министерство за правда на Бугарија, но имам потешкотии со пополувањето.. не знам точно што треба да напишам.. ве молам за помош :)

Благодарам
Ја имаат сите судски преведувачи молбата. Јас искрено го препорачувам Јовица од Битола[DOUBLEPOST=1510173310][/DOUBLEPOST]
Mizeren status e ko ke procitas"PREKRATEN"
И мене ми напишаа, преписката е прекината, и што ја обжалив, ги замолив, однесов документ војна книшка од дедо ми го најдоа во трново, доставив изјава, која не ми ја уважија, но поради согласување на место и дата и татково име ме вратија на повторно разгледување
А имав мака поради варијации во името.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Telefon broj od Petar Kolev????
I koe zdruzenie e bolje odnosno posilni vrski so sofija na Petar kolev ili Lazar Mladnov????? Pratete mi
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
И веруваш во ова само дека пишува на медиум??? Глупости[DOUBLEPOST=1510172938][/DOUBLEPOST]

Сите знаат дека промените се вршат со најголем интензитет во четвртоци петоци и понеделници. А доколку мислиш аналогно на ратификацијата на договорот во бугарскиот парламент ќе донесе некоја важна промена, во право си, но не позитивна[DOUBLEPOST=1510173057][/DOUBLEPOST]

Ја имаат сите судски преведувачи молбата. Јас искрено го препорачувам Јовица од Битола
ФАКТИ go imaat prevzemeno tekstot od mjs.bg[DOUBLEPOST=1510173520][/DOUBLEPOST]
И веруваш во ова само дека пишува на медиум??? Глупости[DOUBLEPOST=1510172938][/DOUBLEPOST]

Сите знаат дека промените се вршат со најголем интензитет во четвртоци петоци и понеделници. А доколку мислиш аналогно на ратификацијата на договорот во бугарскиот парламент ќе донесе некоја важна промена, во право си, но не позитивна[DOUBLEPOST=1510173057][/DOUBLEPOST]

Ја имаат сите судски преведувачи молбата. Јас искрено го препорачувам Јовица од Битола[DOUBLEPOST=1510173310][/DOUBLEPOST]

И мене ми напишаа, преписката е прекината, и што ја обжалив, ги замолив, однесов документ војна книшка од дедо ми го најдоа во трново, доставив изјава, која не ми ја уважија, но поради согласување на место и дата и татково име ме вратија на повторно разгледување
А имав мака поради варијации во името.
I do kade si sega?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ФАКТИ go imaat prevzemeno tekstot od mjs.bg
И што ако, малку пати пишат информации без вредност? Колку работи пишале па не испаднало така?[DOUBLEPOST=1510173642][/DOUBLEPOST]
ФАКТИ go imaat prevzemeno tekstot od mjs.bg[DOUBLEPOST=1510173520][/DOUBLEPOST]
I do kade si sega?
Ме вратија на повторно разгледување, треба да добијам ново бројче. На старото пишува липсват данни
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Decki mora malce pozitivno da gledame na rabotive.se ke si dojde na mesto samo dzabe nervozi.ima kandidati od istocna Azija sto imaat zemeno kamo li nie.ova so dopolnitelnava poveke mi lici na dopolnitelna tortura[DOUBLEPOST=1510173845][/DOUBLEPOST]
И што ако, малку пати пишат информации без вредност? Колку работи пишале па не испаднало така?[DOUBLEPOST=1510173642][/DOUBLEPOST]

Ме вратија на повторно разгледување, треба да добијам ново бројче. На старото пишува липсват данни
Aj so sreka ponataka
 
D

Drexel

Гостин
И веруваш во ова само дека пишува на медиум??? Глупости[DOUBLEPOST=1510172938][/DOUBLEPOST]

Сите знаат дека промените се вршат со најголем интензитет во четвртоци петоци и понеделници. А доколку мислиш аналогно на ратификацијата на договорот во бугарскиот парламент ќе донесе некоја важна промена, во право си, но не позитивна[DOUBLEPOST=1510173057][/DOUBLEPOST]

Ја имаат сите судски преведувачи молбата. Јас искрено го препорачувам Јовица од Битола[DOUBLEPOST=1510173310][/DOUBLEPOST]

И мене ми напишаа, преписката е прекината, и што ја обжалив, ги замолив, однесов документ војна книшка од дедо ми го најдоа во трново, доставив изјава, која не ми ја уважија, но поради согласување на место и дата и татково име ме вратија на повторно разгледување
А имав мака поради варијации во името.
Јас незнам во кој свет може да се деси кога статусот ти се смени во преписката е прекината и потоа пак те вратиле на разгледување, Да не ти е баба цецка цачева или што? Глупости
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.657
Поени од реакции
28.040
Кoјзнaе кoи се бaрaби се имaт лoгирaнo нa фoрумoв и сo кaквa цел.Јaс ви гaрaнтирaм декa у слoбoднo време пишувaaт сo никaквa ќaр,ете oнaкa.Нaјмaлку 10 души имa штo лaжaт кoрнaт и тoa незнaaт дa лaжaт
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
@fatigoova ne znam sto duvas sto goltas ama e jako mnogu :D ti nemas pojma kakvi glupsoti pisuvas. Ti zaboravas sto imas pisano pres dva dena i sto pisuvas sega :D ti si vrv i eden od favoritite od clenovive tuka po
pisuvanje gluposti
p.s pisu mi vo inbox sto droga e :D jako e
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.657
Поени од реакции
28.040
Некни еден ментиш oбјaви декa зел сo пoтврдa држaвјaнствo,гo притиснaa зa пoсле дa испaдне декa "пoгрешил"не му oдoбриле туку гo прекрaтиле.Случaјнo тaквa "ситнa "грешкa пишaл.Oвoј пaк другиoв "телефoнски" штo гo прекрaтијa е прв случaј oд кoгa пoстoи Бугaријa штo oд жaл кaкo штo вели гo врaтиле и му дле нoвo брoјче.Штo трпи земјaвa лејјј
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Јас незнам во кој свет може да се деси кога статусот ти се смени во преписката е прекината и потоа пак те вратиле на разгледување, Да не ти е баба цецка цачева или што? Глупости
На старото бројче, пишува липсват данни
Дадени се дополнителни документи лично, кажано ми е да имам трпение, процедурата ќе биде/е одпочната наново, и дека пак ќе добијам бројче со пин, на кое ќе може да следам

Всушност што ви се правдам, гледам се знаете
 
D

Drexel

Гостин
На старото бројче, пишува липсват данни
Дадени се дополнителни документи лично, кажано ми е да имам трпение, процедурата ќе биде/е одпочната наново, и дека пак ќе добијам бројче со пин, на кое ќе може да следам

Всушност што ви се правдам, гледам се знаете
Па кажи така дека си почнал процедура одново.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Некни еден ментиш oбјaви декa зел сo пoтврдa држaвјaнствo,гo притиснaa зa пoсле дa испaдне декa "пoгрешил"не му oдoбриле туку гo прекрaтиле.Случaјнo тaквa "ситнa "грешкa пишaл.Oвoј пaк другиoв "телефoнски" штo гo прекрaтијa е прв случaј oд кoгa пoстoи Бугaријa штo oд жaл кaкo штo вели гo врaтиле и му дле нoвo брoјче.Штo трпи земјaвa лејјј
Ок бе микја, да те замолам јас нешто,
-Ај провери ми ги постовите на од 29/09-30/9 или 1/10, и задоволи се, затоа што точно ви кажав до дата за списокот кој две години го немаа извадено.
Може да си мислиш дека лупам и лажам, ми е гајле, да ти кажам најискрено
-се сеќеваш за потврдите од БКК??? од кога ве лажев да не се вадат и да не се фрлаат пари?? и сега магично не важат
-Абе ко психоза да добивте стрпете се,ќе добиете сите што ќе си докажете потекло
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom