Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ме мрзит да барам, кои се новите прашања за на интервју?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Pa sam odnesigi kaj ovlasten sudski preveduvac po 300 denari e i sam ke si legaliziras dokumenti vo ambasada i sam zemisi potvrda poeftino ke pomines

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
nema vrska so mi e praveno intervjuto vo sofija dokumentite ke mi gi primat vo ambasada ili u ambasada da gi legaliziram a vo sofija da go predadam ili ?
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво дечки, како што читам не оди на добро работава околу пасошиве, па ме интересира дали е вака само за оние без потекло или за сите? Интервју имам закажано за 24 Септември 2018, мајка ми и татко ми имаат државјанство. Има доста време до тогаш ама да си прашам :D
 
D

Drexel

Гостин
Здраво дечки, како што читам не оди на добро работава околу пасошиве, па ме интересира дали е вака само за оние без потекло или за сите? Интервју имам закажано за 24 Септември 2018, мајка ми и татко ми имаат државјанство. Има доста време до тогаш ама да си прашам :D
Само за оние без потекло ти немај гајле.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Здраво дечки, како што читам не оди на добро работава околу пасошиве, па ме интересира дали е вака само за оние без потекло или за сите? Интервју имам закажано за 24 Септември 2018, мајка ми и татко ми имаат државјанство. Има доста време до тогаш ама да си прашам :D
Освен ако си посвоен , иначе немаш мака.
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
adresa ke mozat da zemat ama ke treba najverojatno da iiznajmat stan ili kuka vo rok od minimum edna godina i normalnno da si platat kirija.barem taka i ias nesto poslusnav od mojot bratuced na koj mu istekuva pasosot za 6 meseci.takva informacija dobil toj i ke vidime dali e tosno ova.a novi drzavjanstva samo za tie preku tatko,dedo,baba i eventualno brat i sestra .potvrdi i rodnini nema nikakvi sansi.[DOUBLEPOST=1508961846][/DOUBLEPOST]i jas go sakam toa drzavjanstvo ama izgleda nisto od nego.tolku od nasive brakja i nivnata ljubov.
Татко ми беше пред пола година да го продолжи пасошот за прв пат, истиот проблем го имаше, плати околу 80е за нова адреса, не ширете дезинформации :kezec:
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
SE POTESKO I POTESKO DOAGA ZA NAS SO POTVRDIVE I SO BRATUCEDI CICKOVCI VUJKOVCI SEKOJ DEN SE POVEKE ODBIENI NZ SO KE SE PRAVI DALI KE MRDNE RABOTAVA ILI NE 2012-2013 SLICNA BESE SITUACIJATA AMA OVAJA TESKO DA SE OPRAVI PREKKU BRATUCET SUM ne znam dali da nosam potvrda, bidejki posrednikot mi e lopov vika sigurno ke pomines so potvrda i mi bara 180 evra 4 izvodi i potvrda da prevedel i molba da pisel znaci ne znam veke so da se pravi
I mojot posrednik e lopov ama ovojpat rece da ne vadam potvrdi bidejki gi vrakele i so potvrdi
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
I jas sum na ista maka imam podneseno so poteklo preku vujko mi, najverojatno mi sleduva dopolnitelna. Pradedo mi e bil 5 godini vojnik vo bg ne znam dali uste mu stoi kniskata od vojska drug problem e sto toj e Ivanov a jas Jovanova kako moze da se dokaze deka sme edna familija a dve preziminja? :(
Исто е тоа... на дедо ми татко му се викал Јованче... а на удостоверението го пишува Иванов
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Zdravo.nov sum na forumov i od start imam edno prasanje za vas:dali site so kukurikate ste izvadeni vo protokolon od 2198 za dopolnitelni dokumenti?se iznacitav gluposti.naprotiv stapkata na odbieni i prekrateni molbi e najniska vo poslednive dve godini(2-4%)
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Zdravo.nov sum na forumov i od start imam edno prasanje za vas:dali site so kukurikate ste izvadeni vo protokolon od 2198 za dopolnitelni dokumenti?se iznacitav gluposti.naprotiv stapkata na odbieni i prekrateni molbi e najniska vo poslednive dve godini(2-4%)
Еве уште еден посредник
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom