Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Edno prasanje imam ,intervju bev januari 2014 pred dva meseci preku posrednik dostavivme vencanica orginal od dedo mi i baba mi na blgarski jazik koga otprilike bi mozel da ocekuvam ubavi vesti inaku mi pisuva deka prepiskata se namira v"zadolzitelna procedura BLAGODARAM koj ke pise nesto vo vrska so moe prasanje
На тоа прашање никој не може да ти одговори. Сите имаат различно искуство, кај некои 1 месец, кај други 2 месеци.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Хм сеуште немам најдено одговор кој го ставија за претседател на дабч. Слушна некој?
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
A koga ke se glasa za toj zakon vo parlament,nee bitno koj ke dojde bitno e da go izglasat toj predlog na zakon i se ke bide super
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Edno prasanje imam ,intervju bev januari 2014 pred dva meseci preku posrednik dostavivme vencanica orginal od dedo mi i baba mi na blgarski jazik koga otprilike bi mozel da ocekuvam ubavi vesti inaku mi pisuva deka prepiskata se namira v"zadolzitelna procedura BLAGODARAM koj ke pise nesto vo vrska so moe prasanje
Пријателе, јас бев на интервју во септември 2013 и уште не ми е разгледана молбата и кај мене го пишува истиот статус како и кај тебе. Не верувам дека ќе ти се смене нешто многу брзо.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Немој да се лажите , никакви теоретски шанси по легален пат ннеможи некој да ти извај за 2 месеци ЛЕГАЛЕН пасош, тој е фалш , кје си напрајш 300 проблеми негде, ти кажувам од прва рака најдобронамерно , имав можност да запознаам чоек шо плајчаше 4000 евра за брза постапка , теорија нема, ако се вадеше така пола мк и сите криминалци кје заминеа од тука, немој да се кажите, фалш да ама легален никогаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
А дали е фалц ако одам на интервју и се сликам во министерството, како го викавте дабч?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Пријателе, јас бев на интервју во септември 2013 и уште не ми е разгледана молбата и кај мене го пишува истиот статус како и кај тебе. Не верувам дека ќе ти се смене нешто многу брзо.
a imas li noseno dopolnitelni dokumenti poteklo nesto takvi raboti
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Този месец ште се гледа, ако се приеме до 3 месеца ште влезе в сила.
Некаде прочитав дека за нов закон е така, а за измени на постоечки закон е пократко времето, ама не знам дали е точно тоа.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Ќе причекаме уште десетина дена за да се избере претседател на ДАБЧ.
Едно од прашањата до кандидатите е на кои критериуми треба да одговорат луѓето кои сакаат уверенија за бугарски произход.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4589410
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom