Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Проверка от вицепрезидентот остана најголема мистерија... никој незнае што и како треба да направиш...
 
Член од
27 септември 2017
Мислења
68
Поени од реакции
126
Па ја однесов кај Лазар он вика само со книшкава ке добиеш поверодостојна е од потврдата. Како и да е живот иде даље. Не ми е криво за парите што ги дадов криво ми е што чекав толку време
Druze ne sakam pogresno da me razberes no dali ti si kriminalno cist, dali imas nekoi krivicni, prekrsocni prijavi od minatoto, zatoa sto so ist dokument eden e odbien drug dobiva drzavjanstvo. Navistina ne mi e jasno...
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Тогаш за кои и какви промени има во предвид Симеонов во текстот подоле ако не за оној проекто-закон којшто е внесен од Волја?Оваа негова изјава е од 29 Август.

"В моја кабинет ште има разширено с'вештание по отношение на една работа, којато изв'ршваме втори месец без много шум-промените в Закона за б'лгарското гражданство и Закона за трудовата миграција и трудовата мобилност", посочи тој. По негови думи чрез промените се цели да се облекчи режим'т за получаване на синја карта и уд'лжаването на срока, в којто важи, както и ускорјаване на процедурата за получаване на б'лгарско гражданство.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/valeri-simeonov-donese-v-bylgariia-cenna-relikva-2045003
Pa site nivni zakoni se od toj period na vmro veke se na glasanje a nivnite se uste o komisii. Taka mene ne mi stima
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Pa site nivni zakoni se od toj period na vmro veke se na glasanje a nivnite se uste o komisii. Taka mene ne mi stima
Ова би требало да значи дека ВМРО не се заинтересирани за промените во законот коишто ги предлага партијата Волја?
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
17
Досега има тројца, два позитивни и еден негативен[DOUBLEPOST=1507287571][/DOUBLEPOST]

Пак ќе проверам по 16:00
[DOUBLEPOST=1507289482][/DOUBLEPOST]Fatigoova mozes li da pisis od koja godina se 2 sto se pozitivini i toj edniot od koja godina e sto e negativen
 
Член од
13 јули 2015
Мислења
9
Поени од реакции
1
Денес сум одбиена:( со документи од братучед февруари 2014, за тие со потекло со срека
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
[DOUBLEPOST=1507289482][/DOUBLEPOST]Fatigoova mozes li da pisis od koja godina se 2 sto se pozitivini i toj edniot od koja godina e sto e negativen
Чекам да ми кажат, еден е од 2014. Предходно на кенди и се сменал статусот, но таа аплицира на основ натурализација. Од средата, со неа се вкупно 5 лица активни на форумов. 2 негативни еден од 2014, еден кај вицепремиерот и тој од 2014, 2 позитивни исто од 2014. Бројчињата им се до 9ххх[DOUBLEPOST=1507290084][/DOUBLEPOST]
Чекам да ми кажат, еден е од 2014. Предходно на кенди и се сменал статусот, но таа аплицира на основ натурализација. Од средата, со неа се вкупно 5 лица активни на форумов. 2 негативни еден од 2014, еден кај вицепремиерот и тој од 2014, 2 позитивни исто од 2014. Бројчињата им се до 9ххх
Ете и мадона ја одбиле, сега е
+2
=1
-3
Жал ми е мадона[DOUBLEPOST=1507290937][/DOUBLEPOST]
promeni znam deka ke ima na statusi, ama ne veruvam deka ke ima OUT na site so bratucedovci, vujkovci, tetki takvi rodninski vrski, ako e taka ke treba da zemat samo tie so poteklo od tatko majka i brat
Ете има[DOUBLEPOST=1507291040][/DOUBLEPOST]
Druze ne sakam pogresno da me razberes no dali ti si kriminalno cist, dali imas nekoi krivicni, prekrsocni prijavi od minatoto, zatoa sto so ist dokument eden e odbien drug dobiva drzavjanstvo. Navistina ne mi e jasno...
А како тогаш извадил потврда за неосудуван?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom