Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Dali mozi nekoj da mi kazi na koj E-MAIL da se obratam za da prasam dali mi se dostaveni dokumentite od posrednikot?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ужасно бавно. Значи тој што поднел документи на 18.10.2016, веќе чека речиси 6 месеци само за произход.
Од 04.11.2016 јас.

Ако се оди со ова темпо, во јуни Софија ќе одам за закажување интервју. :(

Од што мака само тооооооолку бавно?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Од 04.11.2016 јас.
Ако се оди со ова темпо, во јуни Софија ќе одам за закажување интервју. :(
Од што мака само тооооооолку бавно?
Ме збуни. Јас сум преку конзулат и интервјуто ќе ми го направат истиот ден кога ќе ги поднесам документите. Не е преку Софија на истиот начин?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ме збуни. Јас сум преку конзулат и интервјуто ќе ми го направат истиот ден кога ќе ги поднесам документите. Не е преку Софија на истиот начин?
Не е.

Подаваш докс во Софија во Правда, па ти закажуваат датум. Со оглед дека имаше член што оди преку Скопје, па му закажале интервју за во јуни 2018, нема разлика.

Како е преку БТ, не знам.
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
eve jas podnesov dokumenti u Sofija u dekemvri 2016 i uste nema nisto za proizhod nema go ni posredniko da se jave .. a uste koa odi da podnesam zborea deka intervju ima 2018 od mart - juni nekade toj period taka i posredniko kaza i drugi tamu so imase .. znaci u kurac se 2.5 godini se ceka znaci ako opstane Eu do togas mozda i ke zeam pasos 2019
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Не е.

Подаваш докс во Софија во Правда, па ти закажуваат датум. Со оглед дека имаше член што оди преку Скопје, па му закажале интервју за во јуни 2018, нема разлика.

Како е преку БТ, не знам.
Мислам дека беше декември кога се јавив да си закажам интервју, ми закажаа за крајот на април. Прашуваат во кој град ти е адресата во пасошот и според неа ти одредуваат дали во Скопје или во Битола.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
eve jas podnesov dokumenti u Sofija u dekemvri 2016 i uste nema nisto za proizhod nema go ni posredniko da se jave .. a uste koa odi da podnesam zborea deka intervju ima 2018 od mart - juni nekade toj period taka i posredniko kaza i drugi tamu so imase .. znaci u kurac se 2.5 godini se ceka znaci ako opstane Eu do togas mozda i ke zeam pasos 2019
Скроз. И информацијава од денес скроз ми го расипа денов.

Е тек сега гледам како им е на дечките што чекаа со ГОДИНИ (2012, 2013, 2014).

Мислам дека беше декември кога се јавив да си закажам интервју, ми закажаа за крајот на април. Прашуваат во кој град ти е адресата во пасошот и според неа ти одредуваат дали во Скопје или во Битола.
За кога и каде закажа интервју, btw, sorry.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
За кога и каде закажа интервју, btw, sorry.
Зошто sorry, ми закажаа за 4 месеци покасно, не е толку лошо. А за прашањето твое, ти кажав - Битола, крајот на април.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom