Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Дали има тука некој што е биден на интервју во Март 2016 год и каков му е статусот
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Dali nekoj e zapoznaen dali pri prvo vadenje na pasos moze po ekspresna 1 den ili brza postapka 3 dena da se izvadi pasos i licna karta ili toa mora da bice normalna postapka od 30 dena?
Koze po hitna postapka ama se plaka poveke vikaat za eden den deka ke bide ama za tri obicno vadat

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Дали има тука некој што е биден на интервју во Март 2016 год и каков му е статусот
Jas intervju 17-ti mart 2016,status :

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Jas intervju 17-ti mart 2016,status :

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
фала , кажувај кога ќе ти се смени во положително, јас сум крај на март 29
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Здраво дали е некој запознаен дали при прво сликање за пасош може да биде по брза или експресна постапка,или тоа мора да биде нормална постакпа од 30 денови ?:)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Dechki edno info od mene. Vcera bev vo Sofija (ne za mene), i go prsav posrednikot kako odi rabotava, veli se ke e ok, duri si cestitaa deka sega ke trgne, nekoj vd sega ke satavele na DAPC sto bil za nas, a i Karakacanov ke ja teral nasata kauza, taka da se ke bilo vo red. Pa ajde da se nadevame deka taka ke bide. Prasav dali da go dadam orginalniot dokument (koj by the way go nosev na intervju i ne mi go zemaa, taa sto mi pravese intervju rece ne treba), mi rece da si sedam mirna. Pa sega luge toa e. Posrednicive bea site nekako raspolozeni deka ke trgne na arno rabotava za nas.
:jeeee:
вчера беше на интервју!!!!!казим каок помина,што прашања ти паднаја..[DOUBLEPOST=1491774202][/DOUBLEPOST]
Здраво дали е некој запознаен дали при прво сликање за пасош може да биде по брза или експресна постапка,или тоа мора да биде нормална постакпа од 30 денови ?:)
ДА може додека пиеш кафе ке ти биде готов..НО се плаќа ДЕБЕЛО.......
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
Здраво дали е некој запознаен дали при прво сликање за пасош може да биде по брза или експресна постапка,или тоа мора да биде нормална постакпа од 30 денови ?:)
Moze po hitna postapka za 8 sati dobivas licna Karta I pasos Toa cini 200 leva Pozdrav
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Здраво на сите
Дали можи некој да кажи што е пратен на дополнителна а поднесол молба до Бугарија за докажувајне на потеклото дали му се има сменато статусот од вратен на дополнителна во нешто друго.
Јас правев интервју на 29.01.2016 сум вратен на дополнителна сакам да носам молба Бугарија вторник и ме интересира дали на некој му се има сменато од вратен на дополните во финална или сличо.
Se nadevam ke se sredat rabotite :(.
A, kakvi dokumenti ti pribaruvaat, i kolku cekase na finalna ?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Pepibe kako sfati deka sum bila na intervju neznam. Jas uste vo oktomvri go pominav intervjuto. Sega bev za drug bev za podavanje vo DAPC. Inaku pisav za intervjuto vo prethodnite postovi. Glavno e da kazes deka si bugarin!!!
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
licna karta ili pasos?
Vo isto vreme podnesuvas I za licna Karta I pasos I nemas nikakov problem zboruvam za policiska stanica vo opshtina Slatina ul Shipchenski prohod Sofija za drugi pol stanici neznam I za drugi gradovi za ova sum siguren imam odeno nekolku pati za mene I za decata I nikogas problem nie imame sluzbena adresa Lege 6 celata postapka ja pocnav vo ambasada vo Skopje Pozdrav I sekoje dobro
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom