Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 декември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
19
Дечки една информација. На интервју без во крајот на Март 2016-та, и досега ми стои овој статус:

Образувана преписка N:25XX/2016/XX.03.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

За колку време отприлика би очекувал промена на статусот? Чекам полни 9 месеци и 10-тина дена од интервјуто. Фала .
Јас брат сум еден месец по тебе...И кај мене е истиот статус...Викаат 8-10 месеци...Уживај ќе биде...Со среќа

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Дечки една информација. На интервју без во крајот на Март 2016-та, и досега ми стои овој статус:

Образувана преписка N:25XX/2016/XX.03.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

За колку време отприлика би очекувал промена на статусот? Чекам полни 9 месеци и 10-тина дена од интервјуто. Фала .
jas bev na 4ti fevruari 2016 na intervju.
ama mene uste vo septemvri mi se smeni od zadolzitelna vo finalna.znaci 7.5 meseci posle intervjuto.ne znam zosto kaj tebe seuste e vo zadolzitelna.so star dokument si?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Статутот од пред 20-тина дена ми се смени во ``Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија``... Чекав од ноември 2013г. Однесов изводи од 1в братучед со бугарски пасош. Колку време се чека отприлика за пасош во рака?
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
jas bev na 4ti fevruari 2016 na intervju.
ama mene uste vo septemvri mi se smeni od zadolzitelna vo finalna.znaci 7.5 meseci posle intervjuto.ne znam zosto kaj tebe seuste e vo zadolzitelna.so star dokument si?
Jas bev na intervju Noemvri 2015 i uste sum na zadolzitelna . Nema pravile kolku se ceka .
 
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
2013 ISTORISKA STANA !!!
Dali ima nekoj informacija, tie sto sme vrateni na nekakva dopolnitelna proverika od 2013 koga ke gi zemat da gi otvorat predmetite?
Inece 79xx/2013 sum broj
 
Член од
22 јуни 2015
Мислења
24
Поени од реакции
17
Dali ima nekoj od prekratenite, so molba preku advokatite od Mladenov vraten vo procedura so pozitivno razgledana prepiska?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Zdr.

Sakam da vadam bugarski pasos, ako nekoj znae dobar posrednik da mi preporaca, inace sum od Ohrid.
pozdrav
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
2013 ISTORISKA STANA !!!
Dali ima nekoj informacija, tie sto sme vrateni na nekakva dopolnitelna proverika od 2013 koga ke gi zemat da gi otvorat predmetite?
Inece 79xx/2013 sum broj
2013 при крај се со проверка на дополнителните, сигурен си дека ги немаат разгледано твоите документи?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom