Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
и во Охрид е „од“. а Пепибе можит да пишит на охридски, не ми сметат.
ми годи што сум тема,(луге без работа) расправате за македонштината а барате ОТ балгарите пасош,не ме чуди што бугаритев го свртеја грбот на нестабилен човек и јас би му го свртел грбот,второ во охрид има г0олеми села бугарски и охрид за бугарите е втор ерусалим,и трето гледате дека писувам само во единственото слободно време во денот што го имам тоа е околу ПОЛНОК,незнам зошто и се замарам веке на форумов БЕЗНАДЕЖЕН Е........го направивте ко ирачки пазар, .,...можеби и време е да го укинам и профилот?!?!??!
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
E пa мoи сoбoрци денес бев вo сoфијa дa пoдaдaм дoпoлнителни дoкументи и дa пренесам штo е најновo.немаше многу гужва ама спoрo рaбoтеa. Дoјдoв oкoлу 10 a зaвршив вo 14 сo пaузa. Зa oние штo се oд 2015 се стигнaти сo разгледувaње дo 1500 тaкa ми кaжa дечкoтo нa шaлтер.aкo не пoбaрaте дoкaз дека сте дaле стaри дoкумент дoкументи немa дa ви дaдaт зaтoa бaрaјте.сите зборат декa ќе биде се кaкo штo треба.aј сегa тoлку
Dali koga gi podavase dopolnitelnite dokumentite imase napisano na bugarski jazik sto dokumenti si im predal ??? ova te prasuvam poradi toa sto nekoi na forumov velat deka imale napisano koi stari dokumenti gi imaat predadeno na bugarski jazik
I kako sega toa na edni davaat dokaz sto stari dokumenti si dal a na drugi ne
neli treba na site da gi dadat sto dokumenti imas predadeno za da ne daj boze se zagubi utre dokumentot kako ce dokazes deka nesto si predal
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Dali koga gi podavase dopolnitelnite dokumentite imase napisano na bugarski jazik sto dokumenti si im predal ??? ova te prasuvam poradi toa sto nekoi na forumov velat deka imale napisano koi stari dokumenti gi imaat predadeno na bugarski jazik
I kako sega toa na edni davaat dokaz sto stari dokumenti si dal a na drugi ne
neli treba na site da gi dadat sto dokumenti imas predadeno za da ne daj boze se zagubi utre dokumentot kako ce dokazes deka nesto si predal
Кога предаваш стари документи предаваш и изводи преведени или умреница или пасош на некој роднина.сите документи кои се издадени од мк.институции се преведуваат и легализираат. Бугарски документи не се преведуваат. Кога ги предаваш на шалтер ги прегледуваат и бугарските документи ги внесуваат во компјутер кон твојата преписка. Ги сортира во една папка сите документи и тоа е тоа. Ако не побараш потврда дека си предал дополнителни документи нема да ти дадат. Мој совет е да побараш.Мене ми кажа ти си денес прв кој бара а пред мене влегоа 20души.И ми даде.Тоа е мое искуство
 
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Da li se za podizanje ukaza placa taksa u bugarsko amerkinaskoj banci preko puta ministarstva pravde?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
4
Поени од реакции
15
Образувана преписка N:***/***/**.**.** г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 69 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. toa e toa...ajde site da si nacekate..!!!
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Образувана преписка N:***/***/**.**.** г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 69 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. toa e toa...ajde site da si nacekate..!!!
A да кажеш со што документи доби?
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Образувана преписка N:***/***/**.**.** г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 69 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. toa e toa...ajde site da si nacekate..!!!
Pisi broj odprilika godina
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
4
Поени од реакции
15
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво. Бев отсутен некое време од форумов, па ме интересира дали некој знае што направи Walkman со неговата процедура. Знам дека имаше статус на финална проверка пред некој 2 месеца, па дали има нешто ново. Ме интересира поради тоа што и јас сум само со потврда. Поздрав
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
ми годи што сум тема,(луге без работа) расправате за македонштината а барате ОТ балгарите пасош,не ме чуди што бугаритев го свртеја грбот на нестабилен човек и јас би му го свртел грбот,второ во охрид има г0олеми села бугарски и охрид за бугарите е втор ерусалим,и трето гледате дека писувам само во единственото слободно време во денот што го имам тоа е околу ПОЛНОК,незнам зошто и се замарам веке на форумов БЕЗНАДЕЖЕН Е........го направивте ко ирачки пазар, .,...можеби и време е да го укинам и профилот?!?!??!
Во Охрид ниту имало нит ќе има бугарски села, а што се однесува до мене слободно можеш да го укинеш, и тоа веднаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom