Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
првпат слушам дека документи од трново не поминувале,,,,од нивна институција државна..,.,..[DOUBLEPOST=1468549798][/DOUBLEPOST]
а ти што се изнервира толку,,,,прекратен си со потврда од БККС????со што документ си?????
Toa e zosto me saka @velej <3
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Toa e zosto me saka @velej <3
се познавате??во врска сте??или што????засто не разбирам,.,,.ама ако си згодна русокоса и јас ке те сакам,.,,ке ти бидам верен слуга и роб...,.:P:D:):LOL:[DOUBLEPOST=1468727785][/DOUBLEPOST]еј браќа уште нешто некој член овде имаше постирано некое решение за законот,па јас тоа му го пратив на петар колев за да ми објасни што е какое,,,тој ми рече дека на повидок е решение,,,толку,е сега незнам дали е или нее времето ке покаже или тоа ми го кажа само за да ме откачи зашто деновиве му досадив малку,.,поздрав
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
54
Дали некој од СК ќе оди за Софија денес. Ми треба едно место.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Zdravo na site jas fcera rasgovarav so lazar i toj mi kaza deka pocnuvaat da se sreduvaat rabotite ppleka a sigurno i mi kaza deka potvrdiye negovi ke pominuvaat ova mi odgovori dali ima nekoj nesto slicno da znae ili ako ima nekoj da mu pise na fb i da vidime sto ke mu odgovori pozz
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Zdravo na site jas fcera rasgovarav so lazar i toj mi kaza deka pocnuvaat da se sreduvaat rabotite ppleka a sigurno i mi kaza deka potvrdiye negovi ke pominuvaat ova mi odgovori dali ima nekoj nesto slicno da znae ili ako ima nekoj da mu pise na fb i da vidime sto ke mu odgovori pozz

Samo zaboravil da napise od koja godina ce gi priznavaat negovite potvrdi za godina, dve ili porano :lolzz:

Preporaka do site clenovi na ovoj forum da ne se zanesuvate deka toj zakon za bg drzavljanstvo deka ce se usvoi za nekoe vreme... za ovoj zakon se pisuvase pred ako se dobro secavam pred dve godini i seuste ne e usvoen uste kolku ce projde do usvojuvanje bog samo znae ni Petar Kolev ne znae za tolku vreme ....ne li vi e jasno deka i Petre i Lazar se tuka da napravat nekoj denar i jas da sum i jas bi go odlozuval toj zakon zosto pa ako se usvoi propadja biznisot a nikoj ne e glup da mu propadne biznisot ..Na vas gledaat kako na zrtveni jagnjinja od koi ce zarabotat
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
56
moj predlog do administratorot e swkoj so siri dezinformaci a gi ima kako so gledam 90% da bidat blokirani zs grupava stana ko babi na porta, sekoj se vodi od rekla kazala pa aj sega ce pisam na forum pa.ke gi remetam clenovite.Prvo nikoj ne e odbijan so prv bratuced poveketo so se so toj dokument cekaat dolgo vreme ama ne se odbieni ( dvajca moi drugari zedoja so prv bratuced od 2013 Dokaz), Vtoro seuste nikoj nema dobijano ama ne ni e odbijan so BKKS taka da se uste se ceka kako i za so prv bratuced, Treto se pojavi clen koj e odbijan so sestra na dedo mu so star dokument pisa mislenje i od togas go nema za ziv da kazi so napraj po so trebase da prasa vo ambasada, fakt deka ja nervira grupava do nebo i seuste ne znajme dali e to vistina ili ne ( dokaz drugar zede so potvrda od veliko trnovo od prv bratuced na dedo mu so na clenov mu pagja vo voda se), Cetvrto clen koj kazuva deka dugar mu e odbijan zs kazal makedonsko poteklo a studiral vo bugarija, a to ne e dokaz deka na intervju ne se zakocil i ne tresnal zeleni i kazal nesto so ne treba, Petto rabotava e trgnata a nie so nemame trpeni i nervi da cekame e drugo a sosema e drugo da pisis dezinformaci, nikoj ne ni e kriv so ne napravivme se na vreme....Sesto clen od to so slusnal i nedoslusnal i pak ja remeti grupava tvrsi deka na sveditelstva bg ne piselo narodnost bugarin...:oftopik:[DOUBLEPOST=1468757365][/DOUBLEPOST]moj predlog do administratorot e swkoj so siri dezinformaci a gi ima kako so gledam 90% da bidat blokirani zs grupava stana ko babi na porta, sekoj se vodi od rekla kazala pa aj sega ce pisam na forum pa.ke gi remetam clenovite.Prvo nikoj ne e odbijan so prv bratuced poveketo so se so toj dokument cekaat dolgo vreme ama ne se odbieni ( dvajca moi drugari zedoja so prv bratuced od 2013 Dokaz), Vtoro seuste nikoj nema dobijano ama ne ni e odbijan so BKKS taka da se uste se ceka kako i za so prv bratuced, Treto se pojavi clen koj e odbijan so sestra na dedo mu so star dokument pisa mislenje i od togas go nema za ziv da kazi so napraj po so trebase da prasa vo ambasada, fakt deka ja nervira grupava do nebo i seuste ne znajme dali e to vistina ili ne ( dokaz drugar zede so potvrda od veliko trnovo od prv bratuced na dedo mu so na clenov mu pagja vo voda se), Cetvrto clen koj kazuva deka dugar mu e odbijan zs kazal makedonsko poteklo a studiral vo bugarija, a to ne e dokaz deka na intervju ne se zakocil i ne tresnal zeleni i kazal nesto so ne treba, Petto rabotava e trgnata a nie so nemame trpeni i nervi da cekame e drugo a sosema e drugo da pisis dezinformaci, nikoj ne ni e kriv so ne napravivme se na vreme....Sesto clen od to so slusnal i nedoslusnal i pak ja remeti grupava tvrsi deka na sveditelstva bg ne piselo narodnost bugarin...:oftopik:
 
Член од
16 април 2015
Мислења
64
Поени од реакции
40
jas su
11XXX od 2013 По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Prethodnp na dopolnelna, sega ova go pisi.
Dali e i kaj drugite vaka od 2013?
[/quote

jas sum 169** od 2013 uste na dop.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
moj predlog do administratorot e swkoj so siri dezinformaci a gi ima kako so gledam 90% da bidat blokirani zs grupava stana ko babi na porta, sekoj se vodi od rekla kazala pa aj sega ce pisam na forum pa.ke gi remetam clenovite.Prvo nikoj ne e odbijan so prv bratuced poveketo so se so toj dokument cekaat dolgo vreme ama ne se odbieni ( dvajca moi drugari zedoja so prv bratuced od 2013 Dokaz), Vtoro seuste nikoj nema dobijano ama ne ni e odbijan so BKKS taka da se uste se ceka kako i za so prv bratuced, Treto se pojavi clen koj e odbijan so sestra na dedo mu so star dokument pisa mislenje i od togas go nema za ziv da kazi so napraj po so trebase da prasa vo ambasada, fakt deka ja nervira grupava do nebo i seuste ne znajme dali e to vistina ili ne ( dokaz drugar zede so potvrda od veliko trnovo od prv bratuced na dedo mu so na clenov mu pagja vo voda se), Cetvrto clen koj kazuva deka dugar mu e odbijan zs kazal makedonsko poteklo a studiral vo bugarija, a to ne e dokaz deka na intervju ne se zakocil i ne tresnal zeleni i kazal nesto so ne treba, Petto rabotava e trgnata a nie so nemame trpeni i nervi da cekame e drugo a sosema e drugo da pisis dezinformaci, nikoj ne ni e kriv so ne napravivme se na vreme....Sesto clen od to so slusnal i nedoslusnal i pak ja remeti grupava tvrsi deka na sveditelstva bg ne piselo narodnost bugarin...:oftopik:[DOUBLEPOST=1468757365][/DOUBLEPOST]moj predlog do administratorot e swkoj so siri dezinformaci a gi ima kako so gledam 90% da bidat blokirani zs grupava stana ko babi na porta, sekoj se vodi od rekla kazala pa aj sega ce pisam na forum pa.ke gi remetam clenovite.Prvo nikoj ne e odbijan so prv bratuced poveketo so se so toj dokument cekaat dolgo vreme ama ne se odbieni ( dvajca moi drugari zedoja so prv bratuced od 2013 Dokaz), Vtoro seuste nikoj nema dobijano ama ne ni e odbijan so BKKS taka da se uste se ceka kako i za so prv bratuced, Treto se pojavi clen koj e odbijan so sestra na dedo mu so star dokument pisa mislenje i od togas go nema za ziv da kazi so napraj po so trebase da prasa vo ambasada, fakt deka ja nervira grupava do nebo i seuste ne znajme dali e to vistina ili ne ( dokaz drugar zede so potvrda od veliko trnovo od prv bratuced na dedo mu so na clenov mu pagja vo voda se), Cetvrto clen koj kazuva deka dugar mu e odbijan zs kazal makedonsko poteklo a studiral vo bugarija, a to ne e dokaz deka na intervju ne se zakocil i ne tresnal zeleni i kazal nesto so ne treba, Petto rabotava e trgnata a nie so nemame trpeni i nervi da cekame e drugo a sosema e drugo da pisis dezinformaci, nikoj ne ni e kriv so ne napravivme se na vreme....Sesto clen od to so slusnal i nedoslusnal i pak ja remeti grupava tvrsi deka na sveditelstva bg ne piselo narodnost bugarin...:oftopik:
Toa sto lugeto si pisuvaat licni iskustva od samite i od prijateli rodnini ne se nikakvi dezinformacii
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
56
Toa sto lugeto si pisuvaat licni iskustva od samite i od prijateli rodnini ne se nikakvi dezinformacii
pa ako se informaci i iskustva kaj e sveditelstvoto od babata da go vidime, potoa kaj e sveditelstvoto kaj so n3 pisi narodnost bugarin, mozis da vidis vo predhodbite moj postovi imam postirano sveditelstvo od vtoro oddelenie kaj so pisi narodnoat bugarin, znaci bese moj predlo a ne zakon za da se izretcat takvi nekoj likovi koj ja narusuvaat pozitivnata energija na grupava,[DOUBLEPOST=1468762577][/DOUBLEPOST]
Toa sto lugeto si pisuvaat licni iskustva od samite i od prijateli rodnini ne se nikakvi dezinformacii
pa ako se informaci i iskustva kaj e sveditelstvoto od babata da go vidime, potoa kaj e sveditelstvoto kaj so n3 pisi narodnost bugarin, mozis da vidis vo predhodbite moj postovi imam postirano sveditelstvo od vtoro oddelenie kaj so pisi narodnoat bugarin, znaci bese moj predlo a ne zakon za da se izretcat takvi nekoj likovi koj ja narusuvaat pozitivnata energija na grupava,
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo na site jas fcera rasgovarav so lazar i toj mi kaza deka pocnuvaat da se sreduvaat rabotite ppleka a sigurno i mi kaza deka potvrdiye negovi ke pominuvaat ova mi odgovori dali ima nekoj nesto slicno da znae ili ako ima nekoj da mu pise na fb i da vidime sto ke mu odgovori pozz
ке поминуваат ама каде само во ДАБЧ во МП или во едното и другото?????
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
54
Поени од реакции
57
Pa neli Finalen eksperten pregled go odobruvaat za otprilika 3 meseci ??
Uste 15 dena i cela administracija gi e na odmor slabo deka nesto ce se desi do septemvri ( daj boze da gresam )
I jas mislev max 3 meseci na finalen, no eve veke cetvrti mesec terame....Mislam deka gi ima dosta, deka ne sum samo jas :( Mislis dek avoopshto nema da se raboti vo Avgust???
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
moj predlog do administratorot e swkoj so siri dezinformaci a gi ima kako so gledam 90% da bidat blokirani zs grupava stana ko babi na porta, sekoj se vodi od rekla kazala pa aj sega ce pisam na forum pa.ke gi remetam clenovite.Prvo nikoj ne e odbijan so prv bratuced poveketo so se so toj dokument cekaat dolgo vreme ama ne se odbieni ( dvajca moi drugari zedoja so prv bratuced od 2013 Dokaz), Vtoro seuste nikoj nema dobijano ama ne ni e odbijan so BKKS taka da se uste se ceka kako i za so prv bratuced, Treto se pojavi clen koj e odbijan so sestra na dedo mu so star dokument pisa mislenje i od togas go nema za ziv da kazi so napraj po so trebase da prasa vo ambasada, fakt deka ja nervira grupava do nebo i seuste ne znajme dali e to vistina ili ne ( dokaz drugar zede so potvrda od veliko trnovo od prv bratuced na dedo mu so na clenov mu pagja vo voda se), Cetvrto clen koj kazuva deka dugar mu e odbijan zs kazal makedonsko poteklo a studiral vo bugarija, a to ne e dokaz deka na intervju ne se zakocil i ne tresnal zeleni i kazal nesto so ne treba, Petto rabotava e trgnata a nie so nemame trpeni i nervi da cekame e drugo a sosema e drugo da pisis dezinformaci, nikoj ne ni e kriv so ne napravivme se na vreme....Sesto clen od to so slusnal i nedoslusnal i pak ja remeti grupava tvrsi deka na sveditelstva bg ne piselo narodnost bugarin...:oftopik:[DOUBLEPOST=1468757365][/DOUBLEPOST]moj predlog do administratorot e swkoj so siri dezinformaci a gi ima kako so gledam 90% da bidat blokirani zs grupava stana ko babi na porta, sekoj se vodi od rekla kazala pa aj sega ce pisam na forum pa.ke gi remetam clenovite.Prvo nikoj ne e odbijan so prv bratuced poveketo so se so toj dokument cekaat dolgo vreme ama ne se odbieni ( dvajca moi drugari zedoja so prv bratuced od 2013 Dokaz), Vtoro seuste nikoj nema dobijano ama ne ni e odbijan so BKKS taka da se uste se ceka kako i za so prv bratuced, Treto se pojavi clen koj e odbijan so sestra na dedo mu so star dokument pisa mislenje i od togas go nema za ziv da kazi so napraj po so trebase da prasa vo ambasada, fakt deka ja nervira grupava do nebo i seuste ne znajme dali e to vistina ili ne ( dokaz drugar zede so potvrda od veliko trnovo od prv bratuced na dedo mu so na clenov mu pagja vo voda se), Cetvrto clen koj kazuva deka dugar mu e odbijan zs kazal makedonsko poteklo a studiral vo bugarija, a to ne e dokaz deka na intervju ne se zakocil i ne tresnal zeleni i kazal nesto so ne treba, Petto rabotava e trgnata a nie so nemame trpeni i nervi da cekame e drugo a sosema e drugo da pisis dezinformaci, nikoj ne ni e kriv so ne napravivme se na vreme....Sesto clen od to so slusnal i nedoslusnal i pak ja remeti grupava tvrsi deka na sveditelstva bg ne piselo narodnost bugarin...:oftopik:
ti li ke odlucuvas koi postovi ke bidat dezinformacii a koi informacii ? ova e forum i sekoj si go iskazuva negovoto iskustvo, olabavi malku ne se napinjaj
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2400/steno/ID/4302
По овие дискусии чинам се менува политиката. Сакаат повеќе да се населуваат во бг и со происход да се олеснат работиве ,а помалку со давање на гразданства.Или грешам? Дури и Вангелов застанува зад тоа??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom