Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.282
Поени од реакции
1.236
Ne moze on da ti kaze koga ke se izglasa zosto toj e nikoj i nisto. Koga ke si ima zasedanie na komisijata po pravni prasanja so tocka za promeni i dopolnuvanje na zakonot za bugarite vo stranstvo ke se formira izvestaj koj ke odi na vtoro citanje vo plenarna sala. Tuka ne moze da ocekuvate od mladenov ili ovoj petar da vi dadat takva informacija
тогаш како знаеше претходниот пат дека законот ке оди на прво читање????ТОЈ ми кажа????патем колку што знам ТОЈ е советник на каракачанов,,,,валда е некоја битна функција работи во владата!!!
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
тогаш како знаеше претходниот пат дека законот ке оди на прво читање????ТОЈ ми кажа????патем колку што знам ТОЈ е советник на каракачанов,,,,валда е некоја битна функција работи во владата!!!
Pa site sto ja otvorija stranata na parlamentot znaea. Sekoj moze toa da go sledi na parliament.bg ne e nisto novo i cudno. Dostapno e za site luge[DOUBLEPOST=1467582889][/DOUBLEPOST]
тогаш како знаеше претходниот пат дека законот ке оди на прво читање????ТОЈ ми кажа????патем колку што знам ТОЈ е советник на каракачанов,,,,валда е некоја битна функција работи во владата!!!
Pa site sto ja otvorija stranata na parlamentot znaea. Sekoj moze toa da go sledi na parliament.bg ne e nisto novo i cudno. Dostapno e za site luge
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.282
Поени од реакции
1.236
Pa site sto ja otvorija stranata na parlamentot znaea. Sekoj moze toa da go sledi na parliament.bg ne e nisto novo i cudno. Dostapno e za site luge[DOUBLEPOST=1467582889][/DOUBLEPOST]
Pa site sto ja otvorija stranata na parlamentot znaea. Sekoj moze toa da go sledi na parliament.bg ne e nisto novo i cudno. Dostapno e za site luge
еј нема да се натегам со тебе,како сакаш.....живеј во својот свет,.,.,.како сакаш така ке биде.,.,кога ке размислам незнам ни зошто го пишав тоа,.,човек неможе да ви погоди,.,.,премногу експерти никнаја.,
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
еј нема да се натегам со тебе,како сакаш.....живеј во својот свет,.,.,.како сакаш така ке биде.,.,кога ке размислам незнам ни зошто го пишав тоа,.,човек неможе да ви погоди,.,.,премногу експерти никнаја.,
parliament.bg sekoj vtornik posle 17-18 saat se objavuva programata za rabota na narodnoto sobranie. Otvori i gledaj, sledi, citaj. Toa e edinstveno mesto kade sto ja pisuva vistinata
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Candy zakonot sto go cekame nema da bide izglasan nikogas pamti mi go zborot tuku site sto cekame e kako na loto ave zavisi od raspolozenieto na sluzbenikot sto go reaava predmetot
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Дали е вистина дека за праисход мора да однесеш документи со кои ќе се потврди бугарско потекло/корења?

Еден вика да, друг вика не,
не знам што да праам
И ако да, само прво колено ли ? права линија? или било каков документ од роднина било која линија?

Има премногу назад страни за листање се изгубив во текст
Фала мн.
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
26
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
Nekoj poveke da znae za ovoj statis
 
Член од
20 мај 2016
Мислења
17
Поени од реакции
66
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
Nekoj poveke da znae za ovoj statis
Koji si broj i iz koje godine?
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
52
Поени од реакции
53
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
Nekoj poveke da znae za ovoj statis
Според ова МП бара од ДАБЧ да издаде мотивиран/издржан став/гледна точка/аспект на издадената потврда (удостоверение).
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
26
Fala na odgovorot vakov status jas prv pat gledam ne znam dali ode na kaj podobro ili na poloso
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom