Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Decki gledam imase problemi kaj dosta aplikanti so dok od 1-2 bratuced. Me interesira dali bi pominal so kopija od pasos i bkk dokumenti od cicko (na tatko mi-brat koj zede drzavjanstvo so STAR dok pred edna godina koj ne go dobi nazad t.e. e vo MP) Fala za odgovor i sovet so sreka na site :)
 
Член од
27 јануари 2016
Мислења
39
Поени од реакции
33
Decki gledam imase problemi kaj dosta aplikanti so dok od 1-2 bratuced. Me interesira dali bi pominal so kopija od pasos i bkk dokumenti od cicko (na tatko mi-brat koj zede drzavjanstvo so STAR dok pred edna godina koj ne go dobi nazad t.e. e vo MP) Fala za odgovor i sovet so sreka na site :)
Pobarajte go. Starite dokumenti gi vrakat nazad[DOUBLEPOST=1467228001][/DOUBLEPOST]
Decki gledam imase problemi kaj dosta aplikanti so dok od 1-2 bratuced. Me interesira dali bi pominal so kopija od pasos i bkk dokumenti od cicko (na tatko mi-brat koj zede drzavjanstvo so STAR dok pred edna godina koj ne go dobi nazad t.e. e vo MP) Fala za odgovor i sovet so sreka na site :)
Pobarajte go. Starite dokumenti gi vrakat nazad
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Denes bev kaj lazar, izvadiv potvrda a prethodno imam odneseno so prv bratuced od 2013, i kaza demek sekoj den pustale po 10-15 dushi so potvrdite, vika soveto kako rabotil, pa kje videme negovata teorija so kje bide
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
mene me prasaja samo dali imam rodnini vo bg. odgovoriv DA imam. ne me prasa ni kade sedat ni ime i prezime a ni sto rabotat. ( da ne ja tupime temata, prasanjeto nema veza dali ke kazis da ili ne.)
Abe i jas kazav deka pra dedomi bil bugarin i mene znajs sto mi odgovori tipkata mi vika ti si 100 ti sro go kazuvas istoto so mene bese edna gospojga nejziniot mas sin i kerka imale bg pasosi baska i brat i tnt site do eden gi proveri kompiuterski dali vistina imaat bg pasosi e sega dalinoe proveri ili ne se savisi kako se raspolozeni alinproveruvaat[DOUBLEPOST=1467259191][/DOUBLEPOST]
mene me prasaja samo dali imam rodnini vo bg. odgovoriv DA imam. ne me prasa ni kade sedat ni ime i prezime a ni sto rabotat. ( da ne ja tupime temata, prasanjeto nema veza dali ke kazis da ili ne.)
Abe i jas kazav deka pra dedomi bil bugarin i mene znajs sto mi odgovori tipkata mi vika ti si 100 ti sro go kazuvas istoto so mene bese edna gospojga nejziniot mas sin i kerka imale bg pasosi baska i brat i tnt site do eden gi proveri kompiuterski dali vistina imaat bg pasosi e sega dalinoe proveri ili ne se savisi kako se raspolozeni alinproveruvaat
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Abe i jas kazav deka pra dedomi bil bugarin
"Пра-дедо ми бил Бугарин" во превод значи "ама јас не сум" и "моите други роднини и предци не се", тоа се тие мали ситни изјавички што ве издаваат.
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
Denes bev kaj lazar, izvadiv potvrda a prethodno imam odneseno so prv bratuced od 2013, i kaza demek sekoj den pustale po 10-15 dushi so potvrdite, vika soveto kako rabotil, pa kje videme negovata teorija so kje bide
So vika Lazar za tie prekratenite a se so potvrda od kaj nego, kako kje gi resat ili gotovo e zavrsena e postapkata.
I mnogu cudno ako gi ima od tie pustenite na forumov po 10 dusi sekoj den, kako nitu eden ne se najde forumov da napisi deka pominal so bkks.[DOUBLEPOST=1467265046][/DOUBLEPOST]
Denes bev kaj lazar, izvadiv potvrda a prethodno imam odneseno so prv bratuced od 2013, i kaza demek sekoj den pustale po 10-15 dushi so potvrdite, vika soveto kako rabotil, pa kje videme negovata teorija so kje bide
So vika Lazar za tie prekratenite a se so potvrda od kaj nego, kako kje gi resat ili gotovo e zavrsena e postapkata.
I mnogu cudno ako gi ima od tie pustenite na forumov po 10 dusi sekoj den, kako nitu eden ne se najde forumov da napisi deka pominal so bkks.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
So vika Lazar za tie prekratenite a se so potvrda od kaj nego, kako kje gi resat ili gotovo e zavrsena e postapkata.
I mnogu cudno ako gi ima od tie pustenite na forumov po 10 dusi sekoj den, kako nitu eden ne se najde forumov da napisi deka pominal so bkks.[DOUBLEPOST=1467265046][/DOUBLEPOST]
So vika Lazar za tie prekratenite a se so potvrda od kaj nego, kako kje gi resat ili gotovo e zavrsena e postapkata.
I mnogu cudno ako gi ima od tie pustenite na forumov po 10 dusi sekoj den, kako nitu eden ne se najde forumov da napisi deka pominal so bkks.
Mozi nema takov na forumot do sega.Da se nadevame deka nekoj od nas ke stigni pobrzo i ke ja znajme vistinata.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
14
"Пра-дедо ми бил Бугарин" во превод значи "ама јас не сум" и "моите други роднини и предци не се", тоа се тие мали ситни изјавички што ве издаваат.
Pa nece zbog toga da ga odbiju sigurno, ako je reko da je narodnost bugarska i ima dokaze o poreklu.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
So vika Lazar za tie prekratenite a se so potvrda od kaj nego, kako kje gi resat ili gotovo e zavrsena e postapkata.
I mnogu cudno ako gi ima od tie pustenite na forumov po 10 dusi sekoj den, kako nitu eden ne se najde forumov da napisi deka pominal so bkks.[DOUBLEPOST=1467265046][/DOUBLEPOST]
So vika Lazar za tie prekratenite a se so potvrda od kaj nego, kako kje gi resat ili gotovo e zavrsena e postapkata.
I mnogu cudno ako gi ima od tie pustenite na forumov po 10 dusi sekoj den, kako nitu eden ne se najde forumov da napisi deka pominal so bkks.
на форумов сите имаат потврди од скоро време, што уште не им дошол редот да стигнат на интервју, а камо ли во финална фаза.
 
S

Sukhoi-27

Гостин
"Пра-дедо ми бил Бугарин" во превод значи "ама јас не сум" и "моите други роднини и предци не се", тоа се тие мали ситни изјавички што ве издаваат.
Во превод значи " дека сум марсовец "(по твојава теорија).Ке си кажеш дека имаш бугарско потекло бидејќи пра-дедо ти бил бугарин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom