Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 мај 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
Ај објасни ми како ќе биди софија побрзо?

Мој случај за происход поддавав септември 2015 во ДАБЧ софија имав можност да закажам за 17 ЈУЛИ 2016 а во конзулат веднаш. Преку конзулат јас го имам произходот на рака од пред месец дена. А ако одев преку софија ќе поддавав документи за скоро 2 месеци од сега...


znaci vaka jas imam podneseno za proishod vo sofija vo april e sega dali da prodolzam vo ambasadata zosto slusam pobrgu zakazuvale ili da cekam da zakazam vo sofija[DOUBLEPOST=1463645656][/DOUBLEPOST]
Ај објасни ми како ќе биди софија побрзо?

Мој случај за происход поддавав септември 2015 во ДАБЧ софија имав можност да закажам за 17 ЈУЛИ 2016 а во конзулат веднаш. Преку конзулат јас го имам произходот на рака од пред месец дена. А ако одев преку софија ќе поддавав документи за скоро 2 месеци од сега...


znaci vaka jas imam podneseno za proishod vo sofija vo april e sega dali da prodolzam vo ambasadata zosto slusam pobrgu zakazuvale ili da cekam da zakazam vo sofija
 
Член од
27 јануари 2016
Мислења
39
Поени од реакции
33
Deneska mi se promeni statusot Po prepiskata vi predstoj.....itn. Znaci ja rabotat i 2014 oti sum broj 18xx/2014. E sega za kolku vreme da ocekuvam promena na stusot.
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. I mene denes mi go smenija stasusot 120xx/2013
Sto faza e sega ovaa[DOUBLEPOST=1463647086][/DOUBLEPOST]
Deneska mi se promeni statusot Po prepiskata vi predstoj.....itn. Znaci ja rabotat i 2014 oti sum broj 18xx/2014. E sega za kolku vreme da ocekuvam promena na stusot.
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. I mene denes mi go smenija stasusot 120xx/2013
Sto faza e sega ovaa
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Deneska mi se promeni statusot Po prepiskata vi predstoj.....itn. Znaci ja rabotat i 2014 oti sum broj 18xx/2014. E sega za kolku vreme da ocekuvam promena na stusot.
bas mi e milo sto ja rabotat i 2014... sigurno nikoj nemozi da ti kazi kolku ke cekas, ali vo praksa od 1 mesec do 4, sprema toa sto citame na forumov[DOUBLEPOST=1463647210][/DOUBLEPOST]
Deneska mi se promeni statusot Po prepiskata vi predstoj.....itn. Znaci ja rabotat i 2014 oti sum broj 18xx/2014. E sega za kolku vreme da ocekuvam promena na stusot.
kakvi dopolnitelni dokumenti odnese ?
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
316
Мене и на сопругата денес ни е сменет статусот и чекаме експертски преглед, 13хх/2014, вратени на дополнителна, јас однесов венчаница од прадедо/баба, а таа крштениче од нејзиниот татко од бугарска егзархија од 1943.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Mislam deka ne se uste stignati do tie broevi. Moj drugar so broj 13***/2013 ima ist status, dopolnitelna vo MP.
Ние од 2014 год ,господ знај кога ке дојдиме на ред!!![DOUBLEPOST=1463648037][/DOUBLEPOST]
Ние од 2014 год ,господ знај кога ке дојдиме на ред!!!
HAHAHAHAHAHHAHAHA од ко го напишав последниот пост,проверив и ми излезе:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Мене и на сопругата денес ни е сменет статусот, 13хх/2014, вратени на дополнителна, јас однесов венчаница од прадедо/баба, а таа крштениче од нејзиниот татко од бугарска егзархија од 1943.
Zosto na dopolnitelna koga veke imate dadeno krstenica od bugarska egzarhija[DOUBLEPOST=1463648232][/DOUBLEPOST]
Мене и на сопругата денес ни е сменет статусот, 13хх/2014, вратени на дополнителна, јас однесов венчаница од прадедо/баба, а таа крштениче од нејзиниот татко од бугарска егзархија од 1943.
Zosto na dopolnitelna koga veke imate dadeno krstenica od bugarska egzarhija
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
Дечки на другар му излегува ова: Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП. Што треба да направи сега, иначе оди преку пасош на вујко му ?
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Konecno По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.12---od2013
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
Ova izgleda lotarija nekogo pustaat so vujko nekogo ne nekoj zima so bratuced nekoi gi vracaat izgleda ne rabotat tamu isti lugje
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ova izgleda lotarija nekogo pustaat so vujko nekogo ne nekoj zima so bratuced nekoi gi vracaat izgleda ne rabotat tamu isti lugje
Meне со потврда ме пуштија на финален,ама немора да значи дека и ке ми издадат указ можи да ме вратат на дополнителна.ГОСПОД голем е,на сите да ни се посреќи!!!
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
35
Поени од реакции
11
bas mi e milo sto ja rabotat i 2014... sigurno nikoj nemozi da ti kazi kolku ke cekas, ali vo praksa od 1 mesec do 4, sprema toa sto citame na forumov[DOUBLEPOST=1463647210][/DOUBLEPOST]
kakvi dopolnitelni dokumenti odnese ?
Jugoslovenska voena kniska vo koja pisuva deka mojot dedo sluzel bug.vojnik. Sega se slusnav so posrednikot i mi kaza deka e mnogu zategnato deka nepustale so bratucedi,cickovci,vujkovci i drn drn. E duri sega ne znam so ke bide neka bide.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Jugoslovenska voena kniska vo koja pisuva deka mojot dedo sluzel bug.vojnik. Sega se slusnav so posrednikot i mi kaza deka e mnogu zategnato deka nepustale so bratucedi,cickovci,vujkovci i drn drn. E duri sega ne znam so ke bide neka bide.[/quote]

Ајде пак истите муабети од пред две недели дека од 1 април затегнато е не пуштаат со братучеди, чичковци, стрини и глупости. И пак после ама мене посредникот ми кажа. Еве пуштаат од пред два дена имаше и со чичко, и со вујко и со братучед. Јас не знам што е работата со вас што ве враќаат, додека други пуштаат, ама луѓе преиспитајте се дали документите ви се во ред. Дали сте дале се и во рок и уште поважно, дали сте се поврзале со роднините ко што треба, дали сте легализирале документи ко што треба, дали сте дале оригинали или копии, дали сте чисти во криминална евиденција. Не може некој да го вратат, а друг да го пуштат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
54
Поени од реакции
57
Zd
Jugoslovenska voena kniska vo koja pisuva deka mojot dedo sluzel bug.vojnik. Sega se slusnav so posrednikot i mi kaza deka e mnogu zategnato deka nepustale so bratucedi,cickovci,vujkovci i drn drn. E duri sega ne znam so ke bide neka bide.
Zdravo. ke moze da mi dades broj od tvojot posrednik ili nekoj drug da mi pishe. Moze I vo poraka da mi pratis. Fala ti
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom