Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Istata situacija kako mojata,samo sto jas sum do vujko-brat na majka mi,Evzija prasaj go drugar ti preku koj posrednik e i dali ima potvrda od BKKS Strumica i od koja godina mue potvrdata ...
Братучедот ми има пасош уште пред дестина години, тогаш по друг терк и други процедури.
И тебе те имаат вака прекратено? Дали си со нова потврда или со стара? Ако си со нова, а те прекратиле со документ од вујко, дефинитивно надежта за поминување само со потврда, полека но сигурно гасне....
Да не го има пропуштено роко за поднесвање на дополнителни документи или да не не се како што треба документите?Оти еве намерно атач кладов од текстот каде @Vertioglo помина со братучед.Сепак вујко-стрико е прво колено.
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Ako znae nekoj dali so bg pasos moze da se poseduva i vozi kola so bg tablici vo makedonija? Ili maksimum do 6 meseci?

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Da spodelam iskustvo.
Bev vo Sofija da go podignam drzavjanstvoto,i po proklet narod od bg ne sum videl do sega, ne tretiraat kako stoki, pocnuvaat so rab od 09;30 do 12h pa imaat pauza od 1,5h i narodot dreme li dreme, pa na kraj izleze zandarmeriata za da kaze deka poveke nema da se primaat stranki a bea primeni petorica do togas, pa stotina luge bea primorani pak da se vrakjaat nazad a imase nekoi sto cekaa nekolku dena po red i pak ne zavrsile rab.
"Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација."
 
Член од
19 април 2015
Мислења
29
Поени од реакции
19
Drustvo utre odam za sofija da vidam sto e so prepiskata.Inace sum 16***/2013 i sum na dopolnitelna vo MP.megutoa nemam rezervirano i ke odam na cekanje.Sto mislite dali tamo na salter ke mi dadat nekoja informacija plus za mojata prepiska ili odenjeto e dzabe.
 
Член од
11 март 2010
Мислења
31
Поени од реакции
46
И тебе те имаат вака прекратено? Дали си со нова потврда или со стара? Ако си со нова, а те прекратиле со документ од вујко, дефинитивно надежта за поминување само со потврда, полека но сигурно гасне....

So stara potvrda od Septemvri 2014 o advokat prasav deka so dokumenti od vujko-brat na majka nema potreba od potvrda za dokazuvanje bg.poteklo zasto sum prva linija na poteklo,ke odam denovive v Sofia I ke prasam na shalter pa ke vi spode lam, srekno na site pozzz
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Drustvo utre odam za sofija da vidam sto e so prepiskata.Inace sum 16***/2013 i sum na dopolnitelna vo MP.megutoa nemam rezervirano i ke odam na cekanje.Sto mislite dali tamo na salter ke mi dadat nekoja informacija plus za mojata prepiska ili odenjeto e dzabe.
Ако стигниш на ред,ке ти дадат :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Drustvo utre odam za sofija da vidam sto e so prepiskata.Inace sum 16***/2013 i sum na dopolnitelna vo MP.megutoa nemam rezervirano i ke odam na cekanje.Sto mislite dali tamo na salter ke mi dadat nekoja informacija plus za mojata prepiska ili odenjeto e dzabe.
Mislam deka ne se uste stignati do tie broevi. Moj drugar so broj 13***/2013 ima ist status, dopolnitelna vo MP.
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Ako znae nekoj dali so bg pasos moze da se poseduva i vozi kola so bg tablici vo makedonija? Ili maksimum do 6 meseci?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Za pobrzo Sofija, za pomalce zamaranje Ambasada.
Ај објасни ми како ќе биди софија побрзо?

Мој случај за происход поддавав септември 2015 во ДАБЧ софија имав можност да закажам за 17 ЈУЛИ 2016 а во конзулат веднаш. Преку конзулат јас го имам произходот на рака од пред месец дена. А ако одев преку софија ќе поддавав документи за скоро 2 месеци од сега...
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Ај објасни ми како ќе биди софија побрзо?

Мој случај за происход поддавав септември 2015 во ДАБЧ софија имав можност да закажам за 17 ЈУЛИ 2016 а во конзулат веднаш. Преку конзулат јас го имам произходот на рака од пред месец дена. А ако одев преку софија ќе поддавав документи за скоро 2 месеци од сега...
Nemora da go chekas datumot ako imas soliden posrednik mozes da podades odma preku red ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom