Бугарско воено воздухопловство 2

  • Креатор на темата Du
  • Време на започнување

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.980
Поени од реакции
5.336
Немет гајле.:vozbud: Јебига тоа е заебанцијата.

Ги разбирам и Бугарите зошто се двоумат. Да, Грипенот е подобра варианта за мала земја, но затоа што користи Амерички компоненти ке зависи од Америчка дозвола за моторот пред се.

Не дека Американците би работеле против свој сојузник во НАТО (боже сачувај, хе,хе,хе) но некој од производителите на Ф16 да излобира во таа нивна матна политика само да оддолжат со дозвола за поправање на мотор или дел од Америчката електроника ете ти заебанција.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ето тук нешто поврзано со воената авиациja. Бугарските С-300 на вежби.
018916913-big.jpg 018916914-big.jpg 018916917-big.jpg 018916918-big.jpg
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
1.962
Поени од реакции
2.987
bugarive kolku se zgodni tolku i nezgodni se
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Еве уште малце от бугарското ПВО.
normal_1_MG_1538.jpg dneva.jpg

Не мога да наjда наша слика на С-200,но можам да ви покажам каj са.
http://rammstein.dfmk.hu/~s200/
 

bulgarisher

Горд Б'лгарин
Член од
20 јануари 2009
Мислења
43
Поени од реакции
9
Сосема случајно денеска попаднах на тие слики надевам се ке ви бидат интересни

2259.jpg
Порталот на б'лгарскиот военен аеродром во в Скопие
 

bulgarisher

Горд Б'лгарин
Член од
20 јануари 2009
Мислења
43
Поени од реакции
9
По јасно да се гледат сликитеПорталот на б'лгарскиот военен аеродром во в Скопие


Скопие 1943г., б'лгарски авиатори во кр'чма
 

Kajgana Shop

На врв Bottom